Міністерство культури України висловило рішучий протест проти вироку російського суду щодо українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Про це інформує прес-служба відомства.
«Суд над політичними заручниками Кремля – режисером Олегом Сенцовим, громадським активістом Олександром Кольченком та іншими громадянами України, які були викрадені і незаконно утримуються на території Російської Федерації, – є показовою розправою над українцями за їх активну послідовну позицію щодо територіальної цілісності України», – йдеться у повідомленні.
«Судовий процес, який відбувся з грубими порушеннями прав людини, застосуванням психологічних і фізичних тортур, не має нічого спільного з правосуддям і є демонстрацією неповаги російської влади до законів та норм міжнародного права», – наголошують у Мінкульті.
«Отримавши рішучу відсіч Українського народу спробі знищити Українську Незалежність, путінський режим вдався до методів більшовицького терору і розгорнув жорстоку боротьбу проти українських громадян, митців і інтелектуалів, які виступили проти окупації Криму та російської агресії в Україні.Поширення тоталітарної практики політичних розправ в Росії є викликом усьому цивілізованому світу і має отримати консолідовану й дієву відповідь міжнародного співтовариства», – сказано в тексті.
Міністерство культури України закликало світову спільноту публічно засудити «цей цинічний злочин проти українців та вжити усіх можливих заходів для звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх громадян України, які продовжують незаконно утримуватися на території Російської Федерації».
«Вирок Сенцову і Кольченку має стати вироком самому путінському режиму і його апологетам на міжнародному суді, де розглядатимуться злочини Кремля проти України і українців», – резюмували у відомстві.
Рекомендуємо до прочитання: У Кремлі відмовилися коментувати вирок Сенцову.
Як відомо, у вівторок Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці.
Читайте також: Ганебний вирок, типовий для сталінської епохи. Перша реакція світової спільноти на рішення російського суду щодо Сенцова.
Під посольством Росії в Києві активісти висунули вимогу звільнити Сенцова і Кольченка.