У Криму закопали першу партію санкційних європейських овочів

10 Серпня 2015, 13:11

У Криму російська окупаційна "влада" знищила першу партію "заборонених до ввезення в Росію" продуктів з Європи. Про це повідомили в Россільгоспнагляді.

Серед знищених продуктів – овочі вагою більше 4 тонн з країн ЄС.

У Россільгоспнагляді стверджують, що їх ввезли в Крим "контрабандним шляхом" – через адмінмежу з Україною (через пункт пропуску "Армянськ").

"Була припинена спроба реекспорту європейської продукції, що слідувала з території України. Заборонена до ввезення продукція загальною вагою більше 4 тонн була захована під мішками з картоплею, цибулею і капустою українського виробництва. Під мішками інспектори виявили більше 4 тонн контрабандних товарів з європейською маркуванням", – йдеться в повідомленні прес-служби.

Зокрема, в партії була виявлена ​​продукція з Болгарії, Голландії, Італії, Німеччини, Норвегії, Іспанії, Франції.

"Овочева продукція, що надійшла на територію Кримського півострова контрабандним шляхом, всупереч указу президента Російської Федерації і постанови уряду Російської Федерації … була вилучена і знищена на Вірменському полігоні ТПВ методом закопання", – повідомило кримське управління Россільгоспнагляду.

Зокрема, в партії було виявлено 2,4 тонни болгарського перцю, 1,3 тонни салату "Айсберг" та салату "Латук" з Голландії. Крім того, в кузові знаходилися 102 кілограми томатів "Черрі" з Італії, 143 кілограми селери з Німеччини, 18,6 кілограма салату з Норвегії. 90 кілограмів цибулі-порею, 79 кг броколі і перець "Чилі" були вироблені в Нідерландах, а салати Рукола, Кучерявий і інші – в Іспанії. Цибуля шалот "і зовсім виявилася французького походження", – зазначають в Россільгоспнагляді.

Відповідно до супровідних документів відправником є ​​ТОВ "Експорт Сервіс" з міста Нова Каховка Херсонської області. В цілому повернення овочів в Україні за минулий тиждень склало 7%, або трохи більше 461 тонн.

Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктів харчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.

Росіяни виступають проти знищення їжі. На сайті Change.org з'явилася петиція із зверненням до Путіна, в якому пропонується не знищувати продукти, а роздавати їх нужденним через благодійні організації.

Тим часом Навальний показав, як російські міністерства харчуються санкційними сирами через держзамовлення.

З'явилися фото, як росіяни "рятують" санкційні персики, які вціліли після бульдозера.