Американський ресурс CNBC зазначає, що «символічну боротьбу» із санкційними продуктами російська влада розпочала саме тоді, коли пересічні громадяни потерпають від стрімкого зростання цін на продукти, що сягнуло близько 20% за рік.
«Із запровадженням заборони на імпорт, росіяни будуть змушені шукати замінники в інших торговельних партнерів, купувати на чорному ринку, або полювати на імпортні товари, яким вдалося потрапити до країни, можливо, через нечітке маркування», – йдеться у публікації.
Reuters повідомляє, що «крематорії для їжі» викликали шок в країні, громадяни якої пам’ятають голодні радянські роки.
«Після падіння комунізму, у 90-х роках, в росіян розвинувся сильний апетит до імпортованого із Заходу продовольства – від дешевих курячих четвертин зі США до витончених французьких сирів для нових багатіїв», – пише видання.
Agence France Press зазначає, що публічне знищення їжі викликало «рідкісний вибух суспільного гніву».
«Економічна криза, охопивши країну, підштовхнула мільйони росіян до злиднів, і їм стає дедалі важче дозволити собі основні продукти харчування», – зазначають у статті, додавши, що «абсурдність кампанії зі знищення їжі» збурила хвилю «чорного гумору».
Дивіться також: Іван Грозний вбиває свого сира. Знищення Росією санкційних продуктів у фотожабах
Видання The New York Times пише про те, що знищення продуктів є «безумством, кричущим навіть попри політизацію імпорту в РФ». Разом з тим у статті зазначають, що російські державні ЗМІ «радісно» висвітлювали згадані події.
Активісти руху "Ешь российское!" перевіряють їжу у продовольчому магазині у Москві. 4 серпня 2015 року
The Associated Press повідомляє, що у Кремлі «проігнорували суспільний резонанс».
«Наказ президента Владіміра Путіна щодо знищення їжу підкреслює рішучість Кремля в дотриманні заборони на тлі тривалого напруження у стосунках з Європою і США на тлі української кризи», – наголошують в публікації.
Посилаючись на експертів, The Associated Press зазначає, що російським виробникам необхідно буде працювати кілька років, аби компенсувати заборону на імпорт, однак до того часу пересічні громадяни потерпатимуть від нестачі продовольства та зростання цін.
Крім того, у публікації цитують московських рестораторів, які розповіли, що після запровадження санкцій на імпортну їжу їм доводиться «включати уяву» та використовувати «різноманітні добавки».
Читайте також: Данія вирішила роздати біднякам призначений для Росії сир
Видання EurActiv прогнозує, що постраждають в Росії не лише імпортні продукти харчування.
«З 10 серпня збільшать кількість перевірок голландських квітів, які імпортують до Росії, після претензій, що деякі з них містяться жуків та паразитів», – йдеться у публікації.
Крім того, за даними The Guardian, на стадії обговорення залишається низка інших заборон. Зокрема, російський уряд планує обмежити імпорт деяких медичних виробів – рентгенівських апаратів, засобів жіночої гігієни і контрацептивів.
У статті цитують колишнього голову Росспоживнагляду Геннадія Оніщенка, який заявив, що заборона імпорту презервативів зробить росіян «більш дисциплінованими, вимогливими у виборі партнерів, і, можливо, послужить суспільству, допомагаючи вирішувати демографічні проблеми».
Безхатченки чекають розподілу безкоштовного харчування. Ростов-на-Дону, Росія
Разом з тим німецьке видання Der Spiegel пояснює, що спалення продуктів в Росії вказує на слабкість режиму Путіна, адже законодавчо заборона на імпорт не подіяла, і продовольство потрапляло в країну контрабандним шляхом. У статті зазначають, що свого часу імпортні продукти спалювали сомалійські бойовики та терористи ІДІЛу.
«Москва не може цивілізованими методами забезпечити заборону на ввезення імпортних товарів через свій кордон. Радикальні заходи маскують слабкість системи. Держава, яка при Путіні начебто значно зміцнилося, демонструє ознаки недієздатності», – резюмує автор.
Читайте також: "Санкційний" сир, показово знищений на російському кордоні, міг бути українського виробництва – ЗМІ
Видання Die Welt також вважає радикальні кроки російської влади абсурдом.
«В Росії пробуджується пам'ять про періоди останніх десятиліть, коли люди переживали голод: блокада Ленінграда, дефіцит радянських часів, злидні початку 90-х років. Але й сьогодні бідність – зростаюча проблема. Майже 23 мільйони росіян живуть за межею бідності, яка становить 140 євро на місяць. Що в такій ситуації може бути абсурднішим за знищення «зайвого» продовольства?», – підсумували у публікації.