Суддя-мільйонер мав сумнівний бізнес із членом Вищої ради юстиції – ЗМІ

7 Серпня 2015, 17:08

Суддя Вищого господарського суду України Артур Ємельянов і член Вищої ради юстиції Павло Гречківський мали спільний бізнес – ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль», що має в активах заповідну землю під Києвом. Про це свідчить розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та Першого Суспільного.

​Теперішня структура власності компанії пов’язана з офшорною фірмою у Ліхтенштейні, де минулого тижня були арештовані мільйонні рахунки родини судді Ємєльянова. А зв’язок останнього із Гречківським показує, наскільки давніми та глибинними є сумнівні зв’язки між представниками українського політикуму та суддівського корпусу.

Компанія ТОВ «Оздоровчий центр «Сесіль» у 2007 році за рішенням Київради отримала в оренду 7 гектарів заповідного лісу на Жуковому острові в Києві. Це землевиділення оскаржувала прокуратура. У 2012 році у фірми змінилися власники – ними стали дружина Ємельянова, подружжя Гречківських і Ярослав Порохняк, колишній віце-президент UA Inter Media Holding.

Ще одна зміна власників відбулася у 2013 році, але у журналістів програми «Схеми» є підстави вважати, що Гречківські і Ємельянови не позбулися своїх часток у «Сесіль». Так, директором колишньої компанії Гречківського наразі є Олег Юрійович Клим’юк. Людина з такими ж ініціалами працює в адвокатському бюро сина Гречківського. Він же – асистент того ж Павла Гречківського – тільки вже почесного консула Мальти в України. Примітно, що саме на Мальті де-юре зараз перебувають власники його частки.

Гречківський відмовився розповісти, кому передав свою частку у компанії, пославшись на комерційну таємницю.

Частка ж Ємельянових нині зареєстрована у Вадуці, Ліхтенштейн. Саме там місцеві спецслужби минулого тижня заарештували 13,8 мільйони швейцарських франків на рахунках дружини українського судді. Швейцарські правоохоронці не називали імені судді, але український Держфінмоніторинг у своєму повідомленні так описав фігуранта, що під опис підпадає лише Артур Ємельянов.

Він, зі свого боку, не відповів на жодне запитання з письмового запиту Радіо Свобода. Натомість Ємельянов надіслав до редакції листа з проханням надати всі матеріали розслідування йому та його адвокату, заявивши, що коментар можливий лише після ознайомлення з цими даними. Він також закликав утриматися від поширення інформації, яка «має явний тенденційний та неправдивий характер».

За даними розслідування, стосунок до компанії «Сесіль» член Вищої ради юстиції Гречківський та суддя Ємельянов мали ще до того, як стали її власниками. Приміром, інтереси «Сесіль» у суді – коли київська прокуратура хотіла повернути отриману від Київради землю – захищав Олександр Фоя, адвокат бюро Гречківського. Крім того, компанія вигравала справи в судах, де на той момент головував Артур Ємельянов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина поверне в Україну 13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді у Ліхтенштейні, якщо буде доведене злочинне походження коштів.

Як зазначається на сайті Кабінету міністрів України, знайдені 13 мільйонів належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення, є Артур Ємельянов.

Цей суддя, так само як і його колишній керівник Віктор Татьков, після зміни влади в Україні втратив керівну посаду. Утім, це не заважає колишнім призначенцям Януковича і надалі носити суддівську мантію. Прес-служба Вищого господарського суду України днями повідомила, що перевірка суддів на відповідність вимогам закону про очищення влади "триває". Відповідно до вимог цього закону суддя Ємельянов подав декларацію про доходи. При зарплаті у 238 тисяч гривень Ємельянов задекларував дві земельні ділянки, два житлових будинки і 12 квартир. Коштів на закордонних рахунках у декларації немає.