The Economist: Нову Морську доктрину Москви не варто недооцінювати

7 Серпня 2015, 13:00

Із-поміж усіх ініціатив Москви найбільшу увагу західних столиць приверне власне нова Морська доктрина, затверджена в межах масштабної програми переозброєння, – на неї, схоже, зменшення бюджетних видатків у РФ не поширюється. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

«Верфі країни вже не здатні створювати великі надводні кораблі, особливо після втрати комплектуючих з України. Єдиний російський авіаносець побудовано 30 років тому, і він навряд чи придатний до експлуатації у відкритому морі. Новий у найкращому разі побудують до 2030-го, як запропоновано в доктрині», – йдеться в матеріалі.

Однак, зазначає видання, Росія завжди виготовляла непомітні й смертоносні субмарини й, схоже, вирішила деякі проблеми з новими видами підводних човнів: як традиційних, так і здатних нести ядерну зброю. Глибини океану вже борознять три найновіші російські атомні субмарини; у планах побудова ще семи.

«Попри те, що американський військово-морський флот, який у найближчому майбутньому має налічувати понад 300 великих суден, серйозно переважає над усіма іншими, морські плани Москви не варто недооцінювати», – упевнені журналісти.

The Economist наводить слова наукового співробітника лондонського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Пітера Робертса, який вважає, що нова доктрина росіян орієнтована на те, щоб вони змогли протистояти НАТО в будь-якому океані, де ходять західні кораблі (різними способами, не обов’язково доводячи суперництво до війни).

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".

Позначки: