Візит місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) для другого перегляду програми розширеного фінансування EFF очікується в другій половині вересня. Про це повідомив перший заступник голови Національного банку України Олександр Писарук.
"Місія МВФ прибуде в Україну в другій половині вересня", – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
Як повідомлялося, відкрита в березні цього року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17230 млн за поточним курсом) спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $ 1,67 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0630000000).
Місія МВФ в рамках першого перегляду програми EFF працювала в Києві з 12 травня по 11 червня. Спочатку планувалося, що її робота завершиться в кінці травня – початку червня, щоб до кінця червня могло бути прийнято рішення про виділення другого траншу за програмою EFF. Однак перший перегляд затягнувся, місія оголосила про узгодження на рівні експертів питання про перший огляді програми тільки на початку липня, а рада директорів Фонду схвалила виділення першого траншу 31 липня.
Другий транш кредиту від МВФ уже почав надходити на рахунки НБУ.
У той же час первинний графік виділення коштів в оновленій програмі поки залишено без змін.
Структурними маяками до кінця вересня цього року визначені: створення спецпідрозділу антикорупційної прокуратури, ухвалення Кабміном постанови про план заходів з приватизації п'яти держпідприємств з переліку пріоритетних для приватизації.
Заплановано також, що Мінфін до кінця вересня опублікує план покращень результатів фінансової діяльності та моніторингу держбанків, уряд – перегляне методологію підготовки фінпланів держпідприємств, внесе в Раду законопроекти про альтернативному позасудовому механізмі реструктуризації боргів підприємств і скасування пільгового ПДВ для аграріїв, парламент – прийняти закон про введення професії приватного виконавця судових рішень та скасувати мораторій на перевірки Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
Уряд також має намір до кінця вересня завершити переговори з приватними кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу.
Як відомо, Мінфін надіслав кредиторам оновлену пропозицію щодо реструктуризації та запросив їх на переговори в Лондон.