Організація з безпеки і співробітництва в Європі виділила Україні близько 245 тис. євро на два проекти для військових. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Василь Шевченко.
За його словами, йдеться про перенавчання звільнених військовослужбовців та створення системи психологічної підтримки бійців антитерористичної операції.
«Близько 245 тисяч євро – на два проекти», – сказав він, відповідаючи на питання про обсяги фінансування зазначених проектів з боку ОБСЄ.
Новий проект з психологічної реабілітації передбачає залучення фахівців з Ізраїлю для навчання українських тренерів. Ті у свою чергу проводитимуть інструктаж для психологів, які працюють безпосередньо з бійцями перед прибуттям в АТО, під час перебування в зоні бойових дій і повернення до мирного життя. Початок роботи психологів з військовослужбовцями планується наступного року.
За словами Шевченка, після початку АТО Україна зустрілася з відсутністю системи реабілітації для бійців. Міністерство соціальної політики розпочало переговори з багатьма міжнародними організаціями, зокрема й НАТО і ОБСЄ, щодо допомоги Україні у створенні системи психологічного відновлення військовослужбовців, проте ефективну співпрацю було налагоджено лише з ОБСЄ.
Як повідомлялося, в 2012 році Мінсоцполітики та ОБСЄ розпочали спільну реалізацію проекту «Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям збройних сил України», спрямованого на перенавчання й подальше працевлаштування військових після звільнення зі служби.
Раніше прес-служба Мінсоцполітики повідомляла, що міністерство планує створити загальнодержавну систему реабілітації учасників АТО з урахуванням зарубіжного досвіду адаптації військовослужбовців в постконфліктних ситуаціях у рамках Плану заходів з медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО.
У середині червня Мінсоцполітики запропонувало трастовому фонду НАТО взяти участь в організації медичної та психологічної реабілітації учасників АТО. В рамках цього проекту, зокрема, пропонувалося відкрити відділення реабілітації в санаторії «Перемога» в Києві.