Про це 16 липня написав у статті на власному сайті прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Разак.
«Ми ніколи не забудемо, що в той день були втрачені 298 життів, у тому числі 43 наших співгромадян», – йдеться у публікації.
Автор статті наголошує, що міжнародна спільнота після трагедії закликала постраждалі країни дотримуватися стандартної процедури розслідування та притягнення винних до відповідальності.
«Тим не менш, надзвичайні обставини вимагають надзвичайних заходів, і ми проігнорували ці руйнівні заклики – стоячи на своїй позиції, і йдучи своїм шляхом», – додав Разак, наголосивши, що через Радбез ООН малайзійська сторона вийшла на контакт з проросійськими бойовиками, які орудують на Донбасі, для того, аби якнайефективніше провести процедуру повернення тіл загиблих та подальшого розслідування.
Читайте також: Слідчі Нідерландів звинуватили в аварії Боїнга на Донбасі проросійських сепаратистів – CNN
У статті зазначається, що слідчі, які займалися справою Боїнга мають «чітке уявлення про можливі причини трагедії» і продовжать своє розслідування о кінця 2015 року.
Автор наголосив, що його країна і надалі наполягатиме на створенні незалежного міжнародного трибуналу.
Читайте також: Росія погрожує заблокувати створення трибуналу щодо катастрофи MH17
«Кінцева мета зрозуміла – притягнути винних до відповідальності, і переконатися, що вони заплатять за цей непростимий злочин, який забрав сотні безневинних життів», – підкреслив малайзійський прем’єр.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).
Представники Малайзії за підтримки Нідерландів та інших держав представили проект резолюції Ради безпеки ООН про проведення міжнародного трибуналу у справі збитого «Боїнга». Проти його скликання виступає Росія, що володіє правом вето в Радбезі.
Сім'ї пасажирів малайзійського літака «Боїнг-777», збитого на сході України влітку минулого року, подали позов до колишнього «міністра оборони» так званої «Донецької народної республіки» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) з вимогою компенсації.