У Єдиному реєстрі досудових розслідувань 13 липня зареєстровано справу №4201500000001453, відкрите рішенням старшого слідчого з особливо важливих справ управління з розслідування особливо важливих справ Дмитра Суса щодо групи слідчих, які працюють під керівництвом заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов на сторінці у мережі Facebook.
За його інформацією, групу працівників Генеральної інспекції, яка проводила всі процесуальні дії по затриманню прокурора Київщини Корнійця та його заступника, звинувачується у внесенні недостовірних відомостей до провадження проти вказаних осіб (ст. 366 Кримінального кодексу – Ред.).
Окрім того, на підтвердження інформації Бутусов оприлюднив відскановану копію «Доручення Генпрокуратури» у вказаному провадженні та скріншот сторінки у Єдиному реєстрі розслідувань.
У свою чергу відкриття провадження проти слідчої групи Сакварелідзе підтвердив також нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко.
«Є інформація, що керівництво Генпрокуратури особисто поїхало до суду отримувати санкцію на обшук у слідчих і прокурорів, які перебувають у підпорядкуванні Сакварелідзе і Касько. За моєю інформацією, президент Порошенко інформований про події. Враховуючи, що обидві сторони конфлікту в Генпрокуратурі апелюють до Банкової, від реакції Порошенко тепер залежить, хто переможе – ретрогради або реформатори, корупціонери або борці з корупцією», – написав Лещенко.
Нагадаємо, Корнійця і першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна було затримано в результаті спільної спецоперації ГПУ та СБУ 5 липня.
За даними прес-центру СБУ, в затриманих вилучено близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За «допомогу» в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США.
Під час обшуків у першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ було вилучено 400 тис. доларів, а в заступника прокурора Київської області – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова.
Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця..
Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.