США не готові затягувати на необмежений термін переговори щодо обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття санкцій. Про це 10 липня повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на заяву держсекретаря Сполучених Штатів Джона Керрі.
Як повідомляється, під час перемовин 9 липня американська сторона погрожувала припинити дискусії, якщо Іран не погодиться з деякими ключовими пунктами угоди.
У відповідь іранці звинуватили Сполучені Штати і їхніх європейських союзників у веденні «психологічної війни» і зміні позиції в останню хвилину.
За словами Керрі, Тегеран досі не прийняв складного політичного рішення щодо скорочення ядерної програми. Разом з тим американський посадовець наголосив, що Вашингтон не поспішатиме з угодою, однак чекає прийняття «жорстких рішень» і не планує затягувати перемовини на невизначений термін.
«Ми не можемо чекати вічно рішення, яке буде прийняте. Якщо жорсткі рішення не будуть прийняті, ми абсолютно готові покласти кінець цьому процесу», – наголосив Керрі.
За словами європейських лідерів, текст угоди вже готовий до підписання, однак необхідні важкі рішення від Тегерану.
«Текст готують. Він вже є. Важливо, так чи ні», – зазначила очільниця зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Федеріка Могеріні.
«Ми дуже близькі (до підписання угоди – Ред.), але якщо важливі, історичні рішення не приймуть в найближчі години, в нас не буде угоди», – додала вона.
«Американці хочуть піти з переговорів. Іран готовий продовжити переговори», – прокоментував ситуацію представник іранської сторони, радник верховного лідера Ірану Алі Акбар Велаяті.
Разом з тим він підкреслив, що «угода може бути досягнута, тільки якщо наші пункти поважатимуть».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що перемовини щодо ядерної угоди Тегерану за участі Ірану, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Китаю та РФ триватимуть до п’ятниці, 10 липня.
Читайте також: Чехія завадила Ірану купити ядерне обладнання за фальшивими документами – джерела
Нагадаємо, суть переговорів полягає в тому, щоб обмежити ядерну програму Тегерану в обмін на поетапне зняття з Ірану санкцій.
Іран вимагав, щоб санкції зняли взагалі, але Сполучені Штати ясно дали зрозуміти, що обмеження скасовуватимуть поступово, після підписання остаточної угоди.
Читайте також: The Economist розповів про неприйнятні вимоги Ірану на ядерних перемовинах
Як відомо, 2 квітня в Лозанні учасники групи P5 + 1 (США, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай, РФ та Іран – Ред.) підписали рамкову угоду, остаточне підписання домовленостей запланували на 30 червня. 26 червня вищі посадові особи США й Ірану прибули до столиці Австрії Відня, щоб розпочати заключний раунд переговорів, однак дату остаточного підписання домовленостей переносили вже кілька разів.