Вашингтон підозрює китайських хакерів у викраденні інформації про понад 22 млн громадян США . Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на заяви американського уряду.
Як повідомляється, результатом двох масштабних хакерських атак на системи урядової Агенції з управління персоналом стало те, що злочинці отримали доступ до конфіденційної інформації стосовно громадян, які пройшли перевірку державних служб безпеки. Йдеться про номери соціального страхування, дані про освіту, досвід роботи, здоров’я, родини, особисті та ділові зв’язки, фінансову інформацію тощо. Також викрали зразки близько 1,1 млн відбитків пальців.
Читайте також: У Німеччині розповіли, хакери з яких країн найчастіше атакують Бундестаг
За даними уряду США, серед постраждалих – 4,2 млн колишніх та нинішніх федеральних чиновників. Також у базах даних зберігалася інформація про членів їхніх сімей та людей, які претендували на урядові вакансії.
Загалом кількість постраждалих оцінюють в 22,1 млн осіб, що становить майже 7% населення Сполучених Штатів.
Читайте також: У Пентагоні підготували нову стратегію боротьби з кібератаками – ЗМІ
Через масштаби інциденту законодавці від Республіканської та Демократичної партій США вимагають відставки керівництва Агенції з управління персоналом. Однак у Білому домі висловили довіру до посадовців.
Сполучені Штати вважають Китай головним підозрюваним в хакерських атаках на урядову агенцію США, однак в МЗС Китаю відхилили такі заяви як «абсурдну логіку».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що російських хакерів підозрюють в атаках на систему Держдепу США.