Мін’юст з наступного тижня запускає у тестовому режимі роботу реєстру корупціонерів. Міністр юстиції Павло Петренко представив Демо-версію цього реєстру, а також онлайн-сервісу послуг РАЦС (Реєстрації актів цивільного стану) під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.
За словами Петренка, до кінця місяця запустять повноцінну роботу реєстру корупційних правопорушників. Він уточнив: «З понеділка реєстр працюватиме в тестовому режимі, до кінця тижня приймаються зауваження».
За словами Петренка, інформацію з реєстру корупціонерів можна отримати за прізвищем, посадою та видом покарання. При цьому міністр уточнив, що інші персональні дані чиновника-корупціонера в реєстрі не відображаються, а історія відвідувань не зберігається.
Щодо методології наповнення реєстру, то за словами Петренка, наразі це роблять спеціальні працівники на базі реєстру судових рішень, але без чіткої координації з Державною судовою адміністрацією.
«Ми зверталися в ДСА, щоб вони синхронізували дані, але, на жаль, відповідь не отримали. У мене прохання. Якщо комітет рекомендує це ДСА, то це зняло б проблему, щоб не забивати інформацію вручну», – сказав міністр.
Також Петренко додав, що ДСА надає не всю інформацію по судових рішеннях.
Окрім того, міністр проанонсував майбутній запуск нового онлайн-сервісу Мін'юсту: вже за 10 днів послуги РАЦС стане можливо отримувати в електронному режимі, за аналогією з уже існуючими онлайн-сервісами Мін'юсту.
За його словами, це дасть можливість людям не звертатися безпосередньо в ці установи, вистоюючи черги для отримання документів або оформлення заявки на послугу РАЦС.
Під час виступу міністр зазначив важливість відкриття та доступності всіх реєстрів, які не містять таємної інформації.
Він додав, що існує близько 100 реєстрів різних державних органів, і це викликає певні складнощі для українців. Петренко нагадав, що з початку року Мін'юст відкрив реєстр нерухомості, реєстр бізнесу, запустив роботу онлайн-сервісів для отримання довідок, виписок та витягів.
«На сьогодні отримано (з 7 квітня, коли почали працювати онлайн-сервіси) близько 40 тисяч виписок та довідок, було більше мільйона заходів (на сайти – Ред.)», – сказав міністр.