Західні ЗМІ: Нові українські поліцейські виглядали б доречно навіть на вулицях Нью-Йорка

9 Липня 2015, 15:04

BBC зазначає, що офіцери нової української поліції стали хітом соцмереж і називає їх «фотогенічними».

«Українська міліція відомо не лише своєю корумпованістю, а й своєю насильницькою роллю в  трагічних подіях минулого року в Майдані, коли понад 100 людей загинули, перш ніж президент Віктор Янукович був відсторонений від влади. В результаті нова влада у Києві намагалася реформувати структуру – змінивши її назву і форму, запросивши інструкторів зі США та Канади, звільнивши старих офіцерів і найнявши 2 тисячі нових, чверть з яких становлять жінки», – йдеться в публікації.

Фото – Hromadske TV

«Але, незважаючи на PR-бум, досі залишається певний скепсис щодо того, чи зможуть реформи викорінити корупцію. Одне опитування продемонструвало, що четверо з п'яти українців вважають, що боротьба з корупцією є неефективною», – резюмує BBC.

Читайте також: Блогери та поліцейські в соцмережах розповіли про перші враження від патрулювання Києва

На думку Reuters, створюючи нову поліцію, українська влада намагалася продемонструвати серйозність намірів щодо повалення «корупції, яка глибоко вкоренилася  в державних установах».

«Навчені інструкторами зі США і Канади, в менш мілітаристський уніформі і з назвою «поліція», що вказує на розрив зі старою радянською «міліцією», молоді офіцери пообіцяли остерігатися хабарництва, пов'язаного з їх роботою», – зазначають в публікації, додавши, що уніформа українських поліцейських «не виглядала б недоречно» навіть на вулицях Нью-Йорка.

Agence France-Presse (AFP) повідомляє, що «викорінення хабарництва серед поліції було ключовим пріоритетом нового прозахідного уряду України», в той час як нові «атлетичні» українські поліцейські присягнули стояти на сторожі закону і протистояти спокусі брати хабарі.

Читайте також: Патрульна поліція Києва склала присягу

Euronews зазначає, що поліція допоможе покращити імідж українських правоохоронців.

Крім того, навченим інструкторам зі США, Канади і Японії поліцейським платитимуть більше, ніж їхнім попередникам», – йдеться у повідомленні.

Разом з тим Euronews стверджує, що реформа призвела до «розпуску вже існуючої структури, що залишилася з радянських часів» і це виллється у «безробіття тисяч старих офіцерів» (на прес-конференції 6 липня заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе заявила, що до кінця поточного тижня ДАІ Києва остаточно втратить свої функції, однак про звільнення інспекторів служби наразі інформації немає – Ред.).

В той же час австралійська служба Sky News повідомляє, що офіцери, які раніше працювали в правоохоронних структурах України, «пройдуть тести, щоб визначити, чи мають вони достатній рівень фізичної підготовки, необхідний для патрулювання».

Дивіться також: "Есть чо?": дуже нова поліція

«Українську міліцію критикують за хабарництво. Корупція серед силовиків сягнула неймовірних масштабів – зарплати правоохоронців були настільки низькими, що без хабарів , було важко прожити. Саме тому випадки корупції розглядали як «надбавку до зарплатні», – пише польський ресурс tvp.info.

Польська Gazeta Wyborcza наголошує, що нова поліція повинна «покласти край хабарям». У статті зазначають, що до реформування українських правоохоронних структур залучили експертів, які свого часу здійснювали відповідні перетворення у Грузії.

«В Україні цей процес, навіть з огляду на розміри країни, є значно складнішим і вимагає більше часу», – йдеться у публікації.

Видання The American Interest пише про небезпеку того, що зміни в правоохоронній системі України виявляться «реформою уніформи».

«Корупція була основою усіх процесів в Україні настільки довго, що проблема є більш ніж просто культурною», – зазначає автор публікації, додавши, що нова структура може стати черговим PR-проектом, в основі якого лежатимуть «нові химерні схеми».