Від початку зими для потреб АТО держава найбільше розробила броньовиків. Тиждень.ua пропонує добірку інноваційних військових розробок за останні сім місяців.
У липні в Миколаєві розробили новітній десантно-штурмовий корабель під шифром «Кентавр».
Наразі відомо, що «Кентавр» стане продовженням лінійки броньованих катерів «Гюрза» та «Гюрза-М», але у порівнянні з ними він володітиме розширеним функціоналом для виконання спеціальних завдань.
Корабель зможе виконувати завдання як у морі, так і в акваторії великих річок: зокрема, вступати у бій з іншими кораблями та доставляти десант.
На відміну від іноземних зразків, які можуть доставляти 20 десантників, новий український катер здатний доставляти десант у кількості 32 осіб. Екіпаж катера – п’ять осіб.
У травні державний концерн «Укроборонпром» розробив і передав для української армії сучасний автоматизований комплекс розвідки.
Як наголосили в держконцерні, система призначена для навігаційного забезпечення розвідки, визначення координат точок (орієнтирів, цілей) на місцевості і поправок для стрільби.
Серед основних завдань АКР: видача інформації щодо дальності до об’єктів і кутів їх візування, збереження поточних координат в якості маршрутних точок, розрахунки при визначенні координат та висот групових цілей.
Зазначається, що комплекс дозволяє спостерігати за полем бою та проводити оптико-електронні розвідки.
У квітні фахівці ПАТ «Завод «Маяк», що входить до Укроборонпрому, розробили спеціальні бойові модулі на імпортні бронеавтомобілі «Саксон» та HMMWV (військові «Хамери»).
Бронеавтомобіль «Саксон» оснастили двома кулеметами калібру 7,62 мм на турельних установках та 12,7 мм кулеметом ДШКМ.
Останнім також оснастили «Хамери».
Кулемети призначені для знищення живої сили і вогневих засобів противника. Вони мають ручне керування вогнем за допомогою гашетки.
Завдяки спеціальній установці, на «Саксонах» ці кулемети матимуть кут вертикального обстрілу від -10 до +45°, горизонтального – 180°. Бойова скорострільність – 250 пострілів за хвилину. Прицільна дальність – 1300-2000 м, найефективніший вогонь з кулемета – на відстані до 1000 м, а максимальна дальність польоту кулі – 3800 м, йдеться у повідомленні.
Читайте також: Військова техніка з-за кордону: гелікоптери, бронеавтомобілі, системи зв’язку.
У січні на Харківському бронетанковому заводі розробили гібрид танка Т-64 та БМП.
Виробники зазначили, що на цю машину можна встановити будь-яку автоматичну зброю, а простір усередині дає змогу взяти на борт до 15 людей.
Тож, бойову машину можна використовувати для перевезення бійців та боєприпасів.
Найбільшою перевагою машини називають – захист від різного озброєння.
Розробники запевняють – ця броня витримає, якщо в неї поцілить бронебійна куля та навіть постріл гранатомета.
У зону АТО його направлять після того, як він пройде випробування, а вже потім його запустять у серійне виробництво.
Того ж місяця Укроборонпром почав випускати нові броньовані розвідувально-дозорні машини (БРДМ-2Ди) «Хазар».
Основні переваги цієї розробки – високі динамічні властивості, великий запас ходу і підвищена прохідність.
Фото ТСН
«Хазар» здатний на ходу долати водні перешкоди. До того ж він обладнаний потужним двигуном стандарту ЄВРО-3.
Загалом машина призначена для ведення розвідки боєм і вогневої підтримки мотострілкових підрозділів.
В «Укроборонпромі» наголосили, що «Хазар» має додатковий люк, що дозволяє безперешкодно і зручно висаджувати десанту.
У грудні Черкаський автомобільний завод презентував багатофункціональний легкий бронеавтомобіль «Барс» з колісною формулою 4х4 для АТО.
Фото корпорації «Богдан»
Фото корпорації «Богдан»
Як зазначили в корпорації «Богдан», у зоні АТО «Барс» може використовуватися для транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, ведення бою в місті.
Крім цього, його можна експлуатувати і як санітарний автомобіль.
Як стало відомо, за останній рік державний концерн «Укроборонпром» виготовив та передав армії 3936 одиниць нової та модернізованої зброї, а також військової техніки.
Це у 36 разів більше, ніж за аналогічний період попереднього року.