У 2015 році в Україні очікується зростання рівня бідності до 33%. Про це йдеться у національній доповіді "Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015 роках".
"У 2015 році відбудеться зростання рівня бідності до 33% проти цільового орієнтиру 7%", – йдеться в доповіді, представленій під час круглого столу "Прогрес на шляху досягнення цілей розвитку тисячоліття" в понеділок у Києві.
У тексті зазначається, що тривалий час в Україні спостерігалося зменшення кількості бідних людей, проте в даний час очікується, що цей показник буде повернений до значення попередніх років.
Згідно з рівнем фактичного прожиткового мінімуму, рівень бідності зменшився з 71,2% в 2000 році до 22,1% в 2013 році.
У доповіді зазначено, що сім'ї з дітьми складають головну групу серед бідного населення і найбільш вразливі до соціально-економічної ситуації в країні.
"Так як кожне третє домогосподарство з дітьми перебуває за межею бідності, наявність однієї дитини підвищує ризик бідності за відносним критерієм на 17%, а наявність трьох і більше дітей – вже на 42%", – говориться в доповіді.
Як зазначила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи академік Елла Лібанова, говорячи про причини сплеску бідності, Україна підійшла до цього рівня не лише через війну на сході.
"Ми б все одно отримали сплеск бідності. Не можна все списувати на війну. Ми до цієї кризи підійшли не через війну. Ми до цієї кризи підійшли в попередні роки", – сказала
Лібанова. Вона також зазначила, що в останні роки соціальні пільги, які надаються вразливим верствам населення, "виконують будь-які завдання, але не завдання зниження бідності".
Перший проект національної доповіді підготовлений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Читайте також: За межею бідності. Україні загрожує деградація державних послуг