Україна підтримала ідею створення міжнародного трибуналу в справі Boeing-777

24 Червня 2015, 17:22

Київ підтримує створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у катастрофі малайзійського «Боїнга» рейсу MH17 в 2014 році. Про це на брифінгу заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

«З точки зору міжнародної легітимності механізму притягнення до відповідальності, найбільш оптимальною є модель створення трибуналу, статут якого схвалюється Радою Безпеки ООН. Це дозволить забезпечити взаємодію з трибуналом всіх країн і визнання його рішень», – сказав він.

Кулеба додав, що Україна не відкидає й інших механізмів притягнення до відповідальності, в тому числі в межах національної юрисдикції.

Він нагадав, що на даний момент розслідуванням займається нідерландська Рада з безпеки на транспорті, який є незалежною структурою.

Попередні висновки, оприлюднені цим органом, свідчать про ураження літака ракетою «земля-повітря».

«Що стосується остаточних результатів розслідування Ради, в тому числі, щодо траєкторії польоту і місця запуску ракети, то вони повинні бути оприлюднені, орієнтовно, в жовтні цього року. Ми розраховуємо, що до того часу будуть досягнуті домовленості щодо оптимального механізму притягнення до відповідальності винних осіб», – сказав Кулеба.

При цьому він уточнив, що мова йде не тільки про безпосередніх виконавців злочину, але і про організаторів, інших осіб, які здійснювали будь-яке сприяння в його здійсненні.

Як відомо, раніше з пропозицією створити міжнародний трибунал з цього питання виступили Нідерланди.

Нагадаємо, боїнг-777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).

2 травня літак із останніми тілами жертв катастрофи приземлився в Нідерландах.

Також зазначимо, міністр безпеки та юстиції Нідерландів Герард Адріан ван дер Стюр під час візиту до Харкова повідомив, що відгукнулися кілька можливих свідків авіакатастрофи.