Для Греції було б конструктивніше піти на компроміс з кредиторами та залишитися в зоні євро, в протилежному разі країна ризикує погрузнути в хаосі та корупції. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що жодній зі сторін – ні Греції, ні ЄС – не вигідне виключення Афін із єврозони. Разом з тим сторони повинні переглянути свої відносини і змінити їх, інакше співіснування і надалі супроводжуватимуть проблеми.
The Economist стверджує, що оголошення дефолту для Греції означатиме позбавлення від тягаря зовнішнього боргу в €317 млрд, однак в цілому матиме важчі наслідки для країни. Крім того, вихід із зони євро та загравання з Росією підвищать рівень хаосу та корупції.
Автори публікації наголошують, що чинний уряд Алексіса Ципраса та керівна партія СІРІЗА погіршили ситуацію в країні.
«У 2014 грецька економіка зростала. Тепер вона знову скорочується, почасти тому, що СІРІЗА виявилась більш некомпетентною і навіть більше клієнтелістською, ніж її попередники», – пише The Economist.
«Більшість греків хочуть залишитися в зоні євро. Їхні політики як і раніше чекають на порятунок з Берліна, а не впроваджують реформи в себе вдома. Греція повинна розуміти, що, якщо це не зміниться, кредитори втратять терпіння. Уникнути розлучення було б краще для всіх. Але цей шлюб не варто зберігати за всяку ціну», – резюмували у статті.
Нагадаємо, з серпня 2014 року Греція не отримувала жодних фінансових вливань. На початку квітня вона запропонувала новий пакет реформ в надії отримати фінансову підтримку ЄС, однак міжнародні кредитори звинувачують Афіни у відсутності реальних перетворень.
Читайте також: Шантажуючи лідерів ЄС, Греція марнує шанс уникнути колапсу – The Economist