8 червня на території нафтобази під Васильковом виникла пожежа, у результаті якої загинуло п’ятеро та постраждало 15 осіб. На ліквідацію займання держава витратила близько 50 мільйонів гривень. Станом на 16 червня на нафтобазі БРСМ горять залишки бензину.
Тиждень.ua зібрав версії пожежі на нафтобазі під Києвом, які висувалися за цей період.
Через кілька годин після виникнення пожежі джерела в правоохоронних органах причиною займання назвали невдалу крадіжку. Зокрема, йшлося про невдале використання технічного обладнання під час спроби крадіжки нафтопродуктів.
Наступного дня компанія «Стейт Ойл», яка є роздрібним оператором компанії «БРСМ-Нафта», пояснила причину виникнення пожежі на своїй нафтобазі зовнішнім втручанням і пов'язала це з продовженням терористичних актів на об'єктах компанії.
Раніше компанія заявляла, що 16 січня на автозаправному комплексі в місті Бровари було виявлено і знешкоджено вибуховий пристрій. Про цей і ще два факти виявлення вибухівки, за словами прес-служби компанії, були повідомлені компетентні органи, в тому числі і Служба безпеки України, але дані факти не були до кінця розслідувані.
Рекомендуємо до перегляду: Пожежа під Києвом. Друга доба боротьби з вогнем.
9 червня стало відомо, що МВС відкрило кримінальне провадження за фактом пожежі на нафтобазі під Києвом. Однією з причин займання в міліції назвали – технічну, при роботі з нафтопродуктами.
Згодом у ДСНС заявили, що причиною вибуху цистерн стало недотримання норм будівництва.
За словами в.о. начальника Головного управління ДСНС в місті Києві Валерія Борисова під час будівництва не були дотримані відстані між резеруварами, не було обвалування. На його переконання, вибух стався через розгерметизацію 800 тисяч ємностей із бензином, через розрив цистерни.
Того ж дня секретар РНБО Олекасндр Турчинов озвучив дві версії займання нафтобази. За його словами, пожежа виникла через порушення техніки безпеки або ж це була диверсія.
Згодом прес-секретар президента України Святослав Цеголко зауважив, що на підставі проведених слідчо-оперативних дій версія про теракт на нафтобазі у Київській області не підтверджується.
11 червня Турчинов заявив, що слідство розглядає як одну з основних версію пожежі на нафтобазі «БРСМ-Нафти», згідно з якою власники самі могли влаштувати підпал, аби приховати порушення.
«Не виключається навмисний підпал. Мотивація зрозуміла: навколо цієї нафтобази і тих ресурсів, які там зберігаються, велося слідство… Не виключається, що це було зроблено для того, щоб приховати реальні обсяги і ту незаконну діяльність, яка там велася», – сказав він.
12 червня стало відомо, що СБУ порушила кримінальну справу за статтею "екоцид" у зв'язку з пожежею на території нафтобази. Йдеться про вчинення дій, що могли призвести до екологічної катастрофи.
В рамках цього провадження СБУ запланувала «вивчити питання щодо розміщення цієї нафтобази, щодо дій всередині самої бази…, в тому числі економічну складову – продаж бензину, можливу його підробку».
14 червня голова СБУ Валентин Наливайченко сказав, що заступник колишнього генпрокурора Анатолій Даниленко є фігурантом у кримінальній справі про екоцид за фактом пожежі на нафтобазі «БРСМ» на Київщині, оскільки він «кришував» незаконну діяльність нафтобази, де сталася пожежа. 15 червня Наливайченка викликали на допит в ГПУ, під час якого він передав матеріали на Даниленка слідчим. За словами Наливайченка, за підсумками розмови зі слідчими ГПУ правоохоронці домовилися об'єднати зусилля у розслідуванні цієї справи.
Також читайте: Огляд соцмереж: ГПУ та СБУ можуть лишитись без керівників через скандал.