ГПУ просить суд визнати вертолітний майданчик Януковича незаконним

16 Червня 2015, 12:58

Генеральна прокуратура України ініціює перегляд судових рішень, якими залишено без розгляду позов прокурора про визнання незаконним будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі у Києві. Про це інформує прес-служба ГПУ

«Проявляючи послідовність у здійсненні конституційної функції представництва інтересів держави в суді, заступником генерального прокурора України Віталієм Каськом ініційовано перегляд Верховним судом України рішень адміністративних судів у справі за позовом прокурора щодо визнання незаконним будівництва об'єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у Києві (вертолітний майданчик, будівництво якого пов'язують із колишнім Президентом України Януковичем В.Ф.)», – повідомили у Генпрокуратурі.

У прес-службі наголосили, що видача дозвільних документів на це будівництво та перевірка їх законності з боку органів прокуратури відбувалися у 2012 – 2013 роках під час існування злочинно-корупційного режиму попередньої влади, якою вчинялися дії, спрямовані на узурпацію всіх її гілок та знищення демократії в Україні.

«Ліквідація наслідків цього режиму нині є одним з основних завдань, а скасування незаконних дозволів на скандальне будівництво в судовому порядку сприятиме утвердженню конституційних принципів законності та верховенства права, відновленню довіри суспільства до органів влади в Україні», – підкреслили у відомстві.

Однак судами першої та апеляційної інстанцій адміністративний позов прокурора залишено без розгляду з підстав пропуску строку на звернення до суду. Вищий адміністративний суд України також погодився з такими висновками попередніх судових інстанцій.

«Органи прокуратури у своїх позовних вимогах доводять, що забудовник не мав усіх необхідних документів, зокрема правовстановлюючих документів на земельну ділянку, документів про результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища тощо», – додали у Генпрокуратурі.

Окрім того, земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

«Однак дозволу на виконання будівельних робіт у органа охорони культурної спадщини забудовником не отримано», – зазначили у прес-службі.