Московський суд не дозволив Ісмету Юкселю повернутися до Криму

30 Травня 2015, 14:09

У Московському міському суді відбулося слухання за позовом радника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ісмета Юкселя на рішення ФСБ Росії про заборону на в'їзд на територію Росії та анексованого нею Криму, терміном на 5 років  – до 30 червня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Меджлісу.

«Позивачу та його представникам не було представлено жодних обґрунтувань про причини і підстави винесення такого рішення, оскільки за клопотанням ФСБ на справу було накладено гриф секретності. У момент оголошення так званої «секретної частини справи» представником ФСБ адвокат Ісмета Юкселя був виведений із залу засідання», – йдеться в повідомленні.

У Меджлісі стверджують, що доводи захисту щодо того, що був порушений принцип єдності сім'ї, був відкинутий суддею, який відмовився залучати до справи в якості третьої особи дружину Юкселя.

«Мова йде взагалі про системну проблему із забороною в'їзду жителів Криму до Росії. Виходить, що рішення ФСБ про заборону в'їзду не підлягає судовій переоцінці. І суспільство не може оцінити обґрунтованість такого рішення. Все засекречено, і людина змушена змиритися. Йому кажуть, що йому в Росію не можна, так як він небажаний. Але ж він не проситься до Росії, це суверенітет Росії прийшов до нього. По суті, відбувається депортація нелояльних »,  – цитує прес-служба адвоката Іларіона Васильєва.

Як відомо, Ісмет Юксель проживав у Криму зі своєю сім'єю упродовж 20 років.

10 серпня 2014 при в'їзді на територію Кримського півострову через прикордонний пункт Армянськ, Юкселю повідомили, що органами ФСБ Росії йому заборонений в'їзд терміном на 5 років, до 30 червня 2019 року.

Юксель подав до суду позовну заяву про оскарження рішення, яке забороняє йому в'їзд.

Скарги на дане рішення були подані як в Сімферополі, так і в Москві.

У Київському районному суді Сімферополя розглядати скаргу відмовилися за принципом підсудності.

У Міщанському районному суді Москви перше засідання з розгляду позовної заяви Ісмета Юкселя відбулося 22 січня. Тоді представники ФСБ на засідання не з'явилися. Пізніше за клопотанням ФСБ справу передано до Мосміськсуду.

Скаргу Ісмета Юкселя проти Росії прийняв Європейський суд з прав людини.

Зазначимо, аналогічні заборони були пред'явлені лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву та голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

Нагадаємо, у Меджлісі незадоволені діяльністю прокуратури АРК.

читати ще