28 травня пізно увечері користувачі соцмереж почали повідомляти про сильний вибух в Оболонському районі столиці. Зокрема почалися ширитись чутки про обстріл з гранатомету магазину Roshen. Згодом з’явилися фото- та відеозаписи з місця події. На них можна побачити діру в стіні, розташовану над кондиціонером у будівлі.
Фото "Кийок"
відео МВС
За інформацією правоохоронців, загоряння вдалося уникнути.
Начальник столичної міліції Олександр Терещук, який прибув на місце події заперечив версію про гранатомет: «Я заперечую гранатомет. Після нього є осколки, яких ви тут не бачите».
Відео Oleksandr Argat
За його словами, швидше за все вибухнув пороховий заряд.
Зранку 29 травня у прес-службі МВС повідомили про перші підсумки розслідування.
«За попередньою інформацією, спрацював невідомий пристрій. В результаті вибуху в стіні утворився отвір діаметром 60 см. Всередині магазину від ударної хвилі пошкоджено торгові полиці та частину товару. Правоохоронці встановили, що небезпечний предмет був закладений між стіною магазину та кондиціонером, що знаходиться на вулиці», – йшлося у повідомленні.
Правоохоронці порушили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу.
Раніше у столиці вже відбувалися напади на магазини кондитерської компанії
На початку січня сталася серія нападів на магазини компанії Roshen у низці районів столиці. Зокрема, йдеться про напади 3 січня на Теремках, 5 січня біля метро «Мінська», 9 січня на метро «Осокорки» та 11 січня на метро «Житомирська».
Нападники розбивали у магазинах скло та намагалися закинути всередину коктейлі «Молотова».
Під час останнього такого нападу міліціонерам вдалося затримати одного підозрюваного.
У затриманого побував нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, який заявив, що йому немає 18 років, а правоохоронці застосували силу під час затримання.
За інформацією МВС, у хлопця вилучили пляшку з речовиною, схожою на котейль «Молотова». Затриманому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу.
Згодом, 13 січня у прес-службі Roshen оприлюднили відеозаписи камер спостереження, які доводять факти нападів на магазини.
Теремки
ст. м "Мінська"
ст. м "Осокорки"
ст. м "Житомирська"
Вже у ніч на 19 січня оприлюднили інформацію про новий напад на магазин солодощів у Києві.
Вітрину магазину в районі станції метро «Позняки» закидали камінням.
Після цього атаки на магазини на певний час припинилися.
Активи Roshen та можливий продаж
Наразі власником кондитерської корпорації Roshen досі залишається президент України Петро Порошенко, незважаючи на заяви про близький продаж. Через це Порошенка часто критикують.
Після обрання Порошенка президентом, управління компанією здійснює міжнародна група Rothschild & Cie. Вона займається підготовкою до продажу. 8 травня стало відомо, що жодних попередніх або фінальних цінових пропозицій на купівлю від потенційних нових влавників наразі не надходило. До того сам Порошенко наприкінці 2014 року заявляв, що продаж затягується через війну на Донбасі, а в березні повідомив, що продажу всіх активів перешкоджає влада Росії, оскільки на місцеве майно Roshen наклали арешт.
За повідомленнями у ЗМІ, єдиним претендентом на Roshen є швейцарська корпорація Nestle, однак продавець та потенційний покупець не можуть зійтися у вартості: швейцарці готові дати за Roshen понад $1 млрд, а Порошенко оцінює свою фірму в $3 млрд.
Корпорація Roshen об’єднує три фабрики в Україні (у Києві, Вінниці та Кременчузі), а також по одній в Угорщині, Литві та Росії. Також в Україні існує розгалужена мережа фірмових магазинів компанії.
З фабрикою у російському Липецьку компанія має проблеми останнім часом. 1 квітня Слідчий комітет РФ порушив справу за фактом розкрадання Roshen коштів з держбюджету Росії. Напередодні російський «ОМОН» заблокував роботу фабрики для «податкової перевірки».
15 травня стало відомо, що Roshen у Липецьку звільняє працівників через падіння обсягів виробництва.