Новий судовий процес проти колишнього президента Єгипту Мухаммеда Мурсі у справі про образу представників судових органів влади, який почався сьогодні, відкладено до 27 липня. Про це оголошено за підсумками першого засідання.
Крім екс-президента, підсудними у цій справі проходять ще 24 особи, в тому числі представники "Братів – мусульман", політичні активісти, адвокати і журналісти. Серед обвинувачених – відомий в країні правозахисник Аля Абдель Фаттах, який активно підтримав революцію 2011 року і повалення Хосні Мубарака, колишній юрист Мустафа ан-Нагар, який виступає в опозиції президенту Абдель Фаттах ас-Сісі, а також телевізійник, автор низки програм Тауфік Окаша, відомий своїми "промубараковськими" поглядами, і професор політичних наук Амр Хамзауї. На лаві підсудних також колишній спікер парламенту ісламістів Саад аль-Кататні і депутат від "братів" Мухаммед аль – Бельтаги.
На процесі розглядаються численні випадки образи і приниження служителів Феміди під час судових засідань в 2012-2013 роках, а також мали місце в попередні роки інциденти з образливими висловами на адресу суддів з екранів телебачення, в соціальних мережах і в парламенті.
Це остання кримінальна справа, порушена проти Мурсі, який вже відбуває 20 років тюремного ув'язнення за вироком про загибель демонстрантів у сутичках біля президентського палацу "Аль-Іттіхад" у столиці наприкінці 2012 року.
Нагадаэмо, суд у Єгипті засудив до страти колишнього президента Мохаммеда Мурсі за втечу з в'язниці у 2011 році.
Як відомо, нині президентом Єгипту є Абдель Фаттах Ас-Сісі. У липні 2013 року Ас-Сісі організував державний переворот, під час якого з поста президента був повалений Мохаммед Мурсі, якого обрали президентом після перемоги протестувальників у 2011 році, призупинив дію Конституції, а партію Мурсі "Брати-мусульмани" оголосив поза законом.