Настрої щодо корупції в бізнес-середовищі України суттєво погіршились. Про це свідчить дослідження, проведене міжнародної аудиторської та консалтингової компанією Ernst & Young.
Результати опитування 100 працівників великих компаній у порівнянні з минулим роком виявили збільшення з 60 до 80% кількості респондентів, які відповіли ствердно на запитання: "Чи вважаєте ви, що хабарництво та корупція широко розповсюджені у вашій країні?".
За словами керуючого партнера компанії EY в Україні та співголови Центру з дослідження ринків, що швидко розвиваються, Олексія Кредісова, таку відповідь можна розглядати як "жовту картку" ефективності та швидкості реформ, що спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні.
"Погіршення оцінки ділового середовища є очевидним. Це могло бути спричинено як зниженням економічних показників на макро- і мікрорівнях, так і невідповідністю темпів розвитку антикорупційних практик в бізнесі та на державному рівні", – вважає Кредісов.
Крім того, 24% опитаних в Україні назвали неухильне дотримання антикорупційної політики шляхом до меншої конкурентоздатності їхнього бізнесу.
Як зазначається, 20% опитаних вказали, що вони вважають виправданим навмисне викривлення фінансових результатів, якщо це є необхідним для виживання бізнесу. Натомість в інших країнах такий крок вважають виправданим лише чотири відсотка респондентів.
У EY вважають, що цей факт повинен викликати занепокоєння власників, кредиторів та інших користувачів фінансової звітності.
Водночас опитування EY засвідчило, що найкорумпованішою країною в бізнесі вважається Хорватія, де про поширеність корупції в бізнесі заявили понад 92% місцевих респондентів. Португалія посіла п’яте місце з результатом 82% опитаних. Україна зайняла сьому сходинку антирейтингу.
У ході дослідження EY були опитані 3,8 тисяч членів рад директорів, керівників середньої і вищої ланки у 38 країнах світу.