Експерт: система субсидій жодним чином не сприяє енергоефективності

15 Травня 2015, 10:24

Система субсидій жодним чином не сприяє енергоефективності й підвищенню рівня енергетичної безпеки країни. Про це пише оглядач «Українського тижня» Любомир Шавалюк.

«Наприклад, торік уряд часто агітував за те, щоб міняти газові котли на електричні, але з таким графіком підвищення цін на електроенергію встановлювати електроопалення невигідно. Воно вже зараз дорожче, ніж газове (навіть якщо враховувати пільговий нічний тариф), а після наступних етапів підвищення цін на струм у 2016–2017 роках буде таким і поготів», – вважає експерт.

Крім цього, на його думку, при теперішньому співвідношенні тарифів та доходів населення практично весь ефект енергоощадних заходів (склопластикові вікна, утеплені стіни тощо) зменшує розмір субсидії, а не витрат домогосподарства на житлово-комунальні послуги.

«Можливо, у цьому напрямі влада повинна вчинити радикальніше й запропонувати населенню, наприклад, оплатити повністю рахунок домогосподарства у сумі, яку воно витратило на конкретні заходи зі збереження енергії, перелік котрих був би стандартний і визначався б на державному рівні», – припускає Шавалюк.

«Тоді енергоощадний рух став би масовим, а уряд мав би результат уже за кілька років», – резюмує експерт.

Детальніше читайте у матеріалі «Субсидії по-новому» в черговому номері журналу «Український тиждень».