Опубліковані 5 травня у російських ЗМІ результати розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777 в Донецькій області ґрунтуються на знімках, які були сфабриковані Генштабом РФ. Про це повідомив начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Віталій Найда.
За його словами, Генштабу РФ знадобилося чотири дні для того, щоб сфабрикувати докази, сфальсифікувати матеріали супутникової зйомки, матеріали з супутників шпигунів для того, щоб спробувати звинуватити Україну в можливій причетності до краху Boeing.
Найда наголосив, що порівняльний аналіз російських даних космічної зйомки здійснено за цифровим даними супутників. При цьому так звані "російські докази" мають численні ознаки підробки і ретушування. Крім того, частина цих фотографій була відзнята російськими супутниками-шпигунами в інший час, задовго до теракту з Boeing рейсу MH17.
Так, підробкою виявився "супутниковий знімок" генштабу РФ від нібито 14 липня 2014 року окремого радіотехнічного батальйону в/ч А-0194 в районі селища Тепличне Луганської області.
"Росіяни стверджують що нібито на цьому знімку розташовані кілька пускових установок "Бук М1". Разом з тим, на знімках, які є в користуванні СБУ, на 16 липня помітно лише 3 одиниці військової техніки, які протягом двох діб не змінили місця свого розташування, а на території військової частини та поблизу неї помітні наслідки артилерійського обстрілу", – повідомив Найда.
Він також заявив, що на озброєнні зазначеного батальйону, який був виведений під обстрілом терористів у Харківську область, не було активних засобів ураження типу ЗРК "Бук".
"Батальйон виводив техніку і особовий склад під обстрілом терористів. Та ж техніка, яка була пошкоджена, яка залишилася в місці дислокації – її зобразили на російських фотографіях так, як ніби там дислоковані "Буки", – повідомив Найда.
"На момент терористичного акту територія частини знаходилася під контролем проросійських терористичних організацій. Тому твердження про те, що на цій території стояли українські "Буки", є повністю сфальсифікованим", – додав він.
Ще одна "фотографія" – нібито зроблена російським супутником-шпигуном 14 липня 2014 року.
"На цій фотографії зображений окремий зенітно-ракетний батальйон (в / ч А -1428) між містом Авдіївка та селищем Спартак Донецької області. На російській фотографії за 14 липня в лівій частині фото зображена лісосмуга і просіка, яка є в тій лісосмузі. Праворуч ми маємо фотографію від 12 липня, на якій зображена реальна обстановка на території військової частини: лісосмуга була викорчувана задовго до подій, які нібито зняли росіяни – ми бачимо, що лісосмуги немає, територія вирівняна, наша техніка знаходиться в місці дислокації", – розвінчав чергову брехню російського Генштабу високопоставлений представник СБУ.
Російські фальсифікатори в погонах не погребували і ретушуванням із застосуванням хмар на реальному знімку цієї ж частини, але вже нібито від 17 липня:
"Росіянам тут було важко сфальсифікувати зйомку від нібито 17 липня. Тому вони заретушували фотографію хмарами. В той же час ми знаємо, що там також немає лісосмуги і просіки в цій лісосмузі немає. Наша фотографія датована 17 липня в 11:08 мск", – повідомив Найда.
Відретушований російський "знімок" також демонструє, що нібито української техніки на цьому місці немає, і що вона нібито могла зробити пуск з "Бук М1".
"Наголошуємо, що вся техніка знаходиться в місці дислокації, про що свідчать супутникові знімки, які передані міжнародним експертам: той самий кут нахилу техніки, ті самі місця розташування. Знову ж таки – за 4 дні лісосмуга не виросла і просіка в ній не з'явилася. Знову підкреслюємо, що росіяни повністю сфальсифікували дві ці фотографії", – зазначив директор департаменту СБУ.
Зганьбилися російські генерали і з іншим "супутниковим знімком", на якому зображена схема ділянки біля села Зарощенське Донецької області, яку ГШ МО РФ визначив як нібито місце перебування ЗРК БУК-М1 (зображений ними у збільшеному квадраті).
"Вантажна вага ЗРК "Бук М1" зі спорядженням – більше 32 т. На російських фотографіях – ні на великих, ні на маленьких – слідів заїзду "Бук М1" на засіяну пшеницею територію немає, колії не було ні з одного, ні з іншого боку . На фотографії через кілька днів ці сліди не з'явились", – підкреслив Найда.
Крім того, викриттю фальсифікацій генштабу РФ допомогли жнива: росіяни, очевидно, не знали, що станом на 16-17 липня вказані ними поля вже будуть скошені.
"Поле, розташоване на південний схід від перехрестя №2 (позначено на знімках за 16 число) – поле №1 – повністю скошене. І це за добу до нібито перебування тут "Буків". На російській фотографії ми бачимо, що поле лише частково скошене, і це при тому, що фотографія у них за 17 липня. Тобто за добу до цього поле було скошене, а на російських фотографіях воно ще не скошене. Такі ж ознаки ми бачимо у верхній частині під написом: поле №2 також було скошене, є чіткі сліди від тракторної техніки, а на російській фотографії цих слідів немає", – підкреслив Найда.
Ці ж самі ознаки (нескошені поля і відсутність слідів від "Буків") чітко видно і на іншому супутниковому знімку:
"На фотографії нібито за 18 липня РФ показала, що нібито вже немає на тому місці "Буків", які там нібито знаходилися. Знову ж таки, ми бачимо нашу фотографію за 23 липня і їх фото за нібито 18 липня – там немає слідів від дуже важкої техніки, такої як 32-тонні "Буки". Підкреслюємо і різницю між скошеними полями: на російському знімку поля взагалі не оброблені – там, де позначена висота 224 м", – вказали в СБУ на фальсифікацію матеріалів по катастрофі "Боїнга 777".
Найда зазначив, що матеріали, які були оприлюднені ГШ РФ, не відповідають дійсності і спрямовані на формування помилкової версії про непричетність збройних сил Росії до теракту з використанням ЗРК "Бук-М1".
Нагадаємо, боїнг-777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).
2 травня літак із останніми тілами жертв катастрофи приземлився в Нідерландах.
Також зазначимо, міністр безпеки та юстиції Нідерландів Герард Адріан ван дер Стюр під час візиту до Харкова повідомив, що відгукнулися кілька можливих свідків авіакатастрофи.