Перший етап реформування банківської системи, що передбачає її очищення, буде завершено 30 червня 2015 року, і до цього часу 35 найбільших банків мають бути докапіталізовані за результатами проведеного в 2014 році стрес-тестування. Про це повідомляється на сторінці Національного банку України в соціальній мережі Facebook з посиланням на заяву голови НБУ Валерії Гонтаревої в ході традиційної наради з банкірами 28 квітня.
За словами голови НБУ, процес реформування банківської системи передбачає три етапи – очищення, перезавантаження і сталий розвиток.
«Перша стадія реформування банківського сектора – очищення – буде завершена вже 30 червня 2015 року. Саме до цього часу 35 найбільших банків, які пройшли в 2014 році стрес-тестування, мають бути докапіталізовані», – сказала Гонтарева.
Вона також зазначила, що відтоді можна починати перезавантаження банківської системи як другий етап реформи.
«Ми вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти, посилили систему банківського нагляду та фінансовий моніторинг. Ми запустимо процедуру permanent supervision, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі того, що нашій команді дісталося у спадок влітку 2014 року», – додала Гонтарева.
За її словами, для перезавантаження системи знадобиться не менш як рік.
«Почнемо з поступового зняття обмежень, спочатку на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування, тільки-но приборкаємо інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках та рівень управління ризиками. Таким чином будемо повертати довіру вкладників до банківської системи України», – зазначила голова НБУ.
Гонтарева підкреслила, що головний, третій етап – сталий розвиток банківської системи за всіма її напрямками.
«Національний банк буде не лише декларувати показники інфляції і писати принципи монетарної політики, але й реалізовувати ці принципи через механізми інфляційного таргетування і гнучкого обмінного курсу. Наша мета – це досягнення 5% інфляції на горизонті в 3-5 років і сприяння економічному зростанню країни шляхом забезпечення економіки доступними за ціною ресурсами», – сказала голова Нацбанку.
Нагадаємо, Національний банк України звернувся з пропозицією до Міністерства фінансів і МВФ про зниження ставки оподаткування доходів від депозитів фізосіб.