Виведення земель сільськогосподарського призначення у вільний оборот здатне посилити притік інвестицій в інфраструктурні проекти у цій галузі.
Про це заявив у вівторок журналістам у кулуарах міжнародної конференції на підтримку України міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус.
"Ми залишаємося єдиною країною в регіоні, де немає вільного ринку купівлі-продажу землі, і від цього страждаємо, тому що не отримуємо того обсягу інвестицій, які можуть прийти. Українські аграрії, в основному, вже мають зарубіжну техніку і використовують останні добрива і насіння, але могли б ще більше проінвестувати. Щоб пішли великі інвестиції в елеватори, транспортну інфраструктуру тощо, все-таки слід продовжувати говорити про ринок землі", – сказав Абромавічус, зазначивши, що на сьогоднішній день сільгоспкомпанії не поспішають вкладати значні кошти в інфраструктурні проекти, які можуть втратити після розірвання договору оренди.
Ще одним ефектом від лібералізації ринку землі міністр називає стабілізацію банківського сектора.
"Чимало кредитів було видано аграріям практично не забезпечених. Зерно продав, кредит не повернув – багато великих агрохолдингів не повернули борги. А банкам нічого забрати у них, тому що техніка амортизується протягом п'ятьох років, і її залишкова вартість практично нульова. Якби була земля, яку він закладає банку, – це вже ліквідний актив. Тобто, якби була заставна база, як земля, для банків це відразу ж стабілізувало б весь банківський сектор", – підкреслив Абромавічус.
Нагадаємо, Порошенко спростив процес виділення землі.
Як повідомлялося, за словами Абромавічуса, американо-український бізнес-саміт відбудеться в липні.