Міністр оборони Степан Полторак наприкінці березня зауважив, що Україна уклала 100 контрактів на постачання та модернізацію військової техніки для ЗСУ, очікується ще 160 угод.
Переважна більшість таких угод були підписані минулого року, цьогоріч техніка й зброя, в основному, надходить за цими домовленостями.
Тиждень.ua зібрав найбільш свіжі контракти щодо постачання військової зброї та техніки країнами Заходу на територію України.
23 квітня Укроборонпром підписав нові угоди з французькими компаніями на постачання систем радіозв’язку, вертольотів та розробку сучасного патрульного літака.
Зокрема, корпорація Укрінмаш підписала контракт з французькою компанією Thales Communication & Security S.A.S про постачання для потреб Збройних сил України засобів тактичного радіозв’язку.
З компанією Thales Systems Aeroportes S.A. було укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо спільного проекту зі створення сучасного патрульного літака.
Окрім того, був підписаний протокол з компанією Airbus Helicopters S.A.S. щодо постачання одномоторних вертольотів H125.
25 березня в Україну надійшли перші десять бронеавтомобілів HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) – військова допомога зі США.
Нагадаємо, 11 березня США вирішили постачати в Україну нелетальну зброю, в тому числі бронеавтомобілі HMMWV.
За оцінками військових експертів, вартість одного такого автомобіля складає близько $1,1 млн.
Всього в Україну мають надійти 230 американських бронеавтомобілів.
17 грудня минулого року корпорація Укрінмаш підписала контракт із американською компанією Defense Technology Inc про постачання новітніх антимінометних радарів AN/TPQ-49, точність визначення координат ворога – до 75 метрів на відстані 5 кілометрів.
Новітні антимінометні радари AN/TPQ-49 на замовлення Міністерства оборони України мали поставити на початку 2015 року.
12 грудня Укроборонпром підписав контракт з американською компанією Barrett Firearms про постачання озброєння для Служби безпеки України та Національної гвардії.
Barrett Firearms – американська компанія з виробництва вогнепальної зброї, оптичних приладів та амуніції. Вона спеціалізується на великокаліберних снайперських гвинтівках.
5 грудня Міністерство оборони України купило 75 легких бронемашин британського виробництва Saxon на суму близько $3,8 млн.
Першу партію доставили в грудні (20 автомобілів), решту пообіцяли доставити в 2015 році.
У Міноборони під час закупок зазначали, що бронеавтомобілі Saxon є доступною альтернативою морально застарілій техніці, що перебуває на озброєнні української армії, підкресливши, що ці машини модернізовані й готові забезпечити необхідний захист українських військових при виконанні бойових завдань у зоні АТО.
Як з'ясувалося пізніше, закуплені Україною британські бронемашини Saxon демілітаризовані і вимагають додаткової модернізації під бойові потреби.
Крім цього, на початку грудня Укрінмаш підписала контракти з французькою Thales Group та американськими виробниками ATN Corp. та Barrett Firearms на поставку сучасного озброєння і військового обладнання для потреб Збройних сил, Служби безпеки та Нацгвардії України.