Щоб подолати проблему біженців, ЄС повинен діяти на багатьох фронтах відразу – від порятунку життів в Середземному морі до допомоги найбільш проблемним країнам. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
“Європейський Cоюз любить наголошувати, що він є силою добра. Але за останні десять днів 1200 людей потонули у водах Середземного моря”, – зазначили в статті, додавши, що загиблі були біженцями з Сирії, Еритреї та Сомалі і тікали від війни і переслідувань.
“Вони загинули почасти тому, що політика ЄС у галузі надання притулку є морально і політично провальною”, – наголосили автори публікації.
Видання стверджує, що в ЄС поспіхом скликали спеціальний саміт, присвячений проблемі порятунку мігрантів, однак загалом політика Євросоюзу в цьому питанні не є ефективною.
“Ви не можете зупинити потік біженців, тому що… не можна нав'язати мир у Лівії і Сирії і недостатньо хотіти гарного уряду для Еритреї та Сомалі. Ви не можете дозволити в'їзд всім біженцям, які шукають благополучного життя, адже держави хочуть обирати собі економічних мігрантів, а не буде обранимия ними. З іншого боку, ви не можете відмовити їм, оскільки після злочинів Другої світової війни країни прийняли урочисте зобов'язання ніколи не залишати невинних людей у час переслідувань і конфліктів”, – пише The Economist.
У статті наголошують, що за останній час ЄС суттєво скоротив витрати на рятувальні операції у Середземному морі, зокрема, сподіваючись на те, що збільшення кількості жертв стримає інших мігрантів від намірів нелегально перетнути шлях до Європи.
“Це виявилося недієвим способом, а з моральної точки зору — огидним”, – йдеться у публікації.
“Якщо ЄС дійсно дотримується власних заявлених цінностей, він повинен діяти на багатьох фронтах відразу – від порятунку життів в морі до допомоги найбільш проблемним країнам. Лідери ЄС мають рацію в тому, щоб посилити рятувальну місію, але вона повинна бути набагато більшою, і перевершувати ту, яка була в минулому році. ЄС також має право зайнятися контрабандистами. Однак це буде непросто, оскільки прибутки (від перевезень нелегалів — ред.) є дуже високими, а можливості найму членів екіпажу майже невичерпні”, – зазначає The Economist.
“Європа не може покласти край насильству і відчаю, який спонукає людей втікати, але в довгостроковій перспективі вона повинна робити більше для своїх сусідів… Якщо ЄС працюватиме над врегулюванням в Лівії, злочинні мережі стануть менш потужними. Якщо він імпортуватиме більше продукції з Північної Африки, то звідти буде менше біженців. Якщо Євросоюз запропонує більше допомоги 1 млн біженців в Лівані, менше їх дістануться вулиць Парижа і Берліна. Європа любить думати, що вонає моделлю того, як національні держави можуть працювати разом, щоб зробити світ кращим.Наразі люди в човнах спростували цю ідею”, – резюмували у статті.