Будівництво нового безпечного конфайнменту для четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС відбувається відповідно до графіка і має завершитися до 30 листопада 2017 року. Про це сказав журналістам головний інженер проекту «Укриття» Володимир Каштанов.
«Хід реалізації проекту відслідковується, і ми поки що не бачимо будь-яких відхилень від наміченої дати», – сказав Каштанов.
За його словами, після установлення конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС необхідно буде розібрати старі конструкції та розробити технологію вилучення ядерного палива. При цьому Каштанов відзначив, що стратегія демонтажу вироблена, але етап проектування демонтажу не починався через відсутність фінансування.
Водночас, головний інженер проекту розповів, що для будівництва конфайнменту було передбачено 1,5 млрд євро, з яких вже використано близько 700-800 млн євро.
Разом з тим, головний інженер проекту другого сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) Андрій Савін повідомив, що будівництво сховища має завершитися до кінця 2016 року. За його словами, після проведення експертиз вже побудованого сховища на нього буде перевозитися неушкоджене ядерне паливо з четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС.
Як відомо, Кабінет міністрів України в 2014 році направив на заходи із зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему 745,271 млн грн. Раніше планувалося завершити роботи з будівництва об'єкту «Укриття» на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС до 2017 року.
Цьогоріч Кабінет міністрів України направить 709,688 млн грн на заходи щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС і перетворення об'єкту «Укриття» на екологічно безпечну систему.
Також повідомлялося, що ЄБРР виділить €350 млн на проект укриття Чорнобильської АЕС.