Росатом обіцяє Європі дешеву електроенергію

17 Квітня 2015, 15:48

Російська державна компанія Росатом могла б забезпечити країни Євросоюзу електроенергією за доступними цінами, якщо ЄС погодиться на повний пакет обслуговування, запропонований РФ. Про це заявив в Брюсселі перший заступник генерального директора Росатома Кіріл Комаров.

Виступаючи на заході, присвяченому атомній енергетиці, Комаров зазначив, що половина з понад 130 європейських АЕС працюють вже більше 29 років, і в найближчі десятиліття їх необхідно буде закрити.

«Цей старіючий атомний флот вимагає негайного прийняття рішень стосовно будівництва нових станцій або продовження терміну служби існуючих», – зазначив Комаров, додавши, що Росатом може не тільки побудувати нові АЕС, але й «гарантувати їхнє майбутнє».

За його словами, Росатом готовий домовлятися про низьку ціну на електроенергію – на рівні $ 50  за 1 МВт/год –  якщо європейські країни погодяться на «повний пакет послуг».

Відповідно до політики ЄС, джерела постачання енергоресурсів повинні бути диверсифіковані. Задля надійності країни повинні мати принаймні два джерела постачання ядерного палива.

Як відомо, 25 лютого в ЄС оприлюднили рамкову стратегію Енергетичного союзу. В межах впровадження нового проекту Єврокомісія заявила про намір отримати право вето на енергетичні угоди, які країни ЄС укладають із державами, що не належать до блоку. Разом з тим низка країн ЄС, які мають секретні домовленості із Газпромом, протестували проти такого нововведення. 

Читайте також: Стратегія енергетичного союзу ЄС: факти та цифри

Нагадаємо, свого часу ядерна угода між Угорщиною та РФ викликала хвилю критики в ЄС. Зокрема, домовленості розглядали як зближення Будапешта з Москвою, в той час як Євросоюз намагається посилити тиск на Росію через її агресивну політику щодо України. Крім того, угорська опозиція назвала угоду щодо добудови атомної електростанції у Пакші «найбільшою корупційною справою в історії країни». В свою чергу Євроатом заявляв, що згадані домовленості порушують правила конкуренції та загрожують енергетичній безпеці ЄС. Повідомлялося, щоЄврокомісія підтримала претензії Євроатому та планувала заблокувати домовленості між Угорщиною та РФ.

Читайте також: Росія готова інвестувати мільярди, щоб купити лояльність угорців