Протягом п`яти місяців в Україні сталося щонайменше дев`ять резонансних смертей екс-регіоналів та інших чиновників. Більшість із них – самогубства через загрозу серйозної кримінальної відповідальності.
20 листопада у Харкові наклав на себе руки Вадим Вишневський, колишній радник екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна. Його доставили в лікарню з вогнепальними пораненнями у важкому стані. Невдовзі він помер. Джерела повідомили, що він залишив передсмертну записку.
Вадим Вишневський – один з найбільших акціонерів харківського банку «Золоті ворота», що збанкрутував.
Під час перебування Михайла Добкіна на посаді голови ОДА Вишневський був його радником з питань паливно-енергетичного комплексу.
Радник голови МВС Антон Геращенко прокоментував інцидент: "Взагалі з цим банком останнім часом твориться якась чортівня. Близько двох місяців тому голова правління цього банку на прізвище Улановський вийшов з дому погуляти з собакою і безслідно зник. Дивно усе це… Неначе хтось замітає сліди", – написав Геращенко.
27 січня екс-заступник гендиректора Укрзалізниці Микола Сергієнко покінчив життя самогубством. Міліціонери з’ясували, що чоловік сам собі заподіяв смерть, застосувавши мисливський карабін Blazer P93 калібру 7,62 мм, зброя була зареєстрованою.
За словами дружини загиблого, близько 16:00 він зателефонував їй і повідомив, що не хоче далі жити. Коли вона дісталася помешкання через півгодини, то вже застала його мертвим.
7 листопала Миколу Сергієнка затримали під час отримання 100 тис. грн. Затриманому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України. Йому загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
29 січня екс-голова облради Харківщини Олексій Колесник здійснив самогубство.
Він очолював облраду за часів президентства Кучми – у 2002-2004 роках.
Чоловік повісився у майстерні біля власного дому. Передсмертної записки не знайшли.
25 лютого екс-мер Мелітополя Сергій Вальтер наклав на себе руки.
Останні два роки мер міста був відсторонений судом від займаної посади і проходив у гучній справі про "Мелітопольську ОЗГ". Його звинувачували по низці тяжких кримінальних статей. На день, коли сталося самогубство, було заплановане чергове засідання суду.
Обвинувачення просило для Вальтера 14 років позбавлення волі, а також наполягало на конфіскації майна, штрафі в 17 тис. грн і заборону на право займати адміністративно-господарські посади строком на три роки.
Сергій Вальтер не залишив передсмертної записки.
Згідно з висновками експертів, ознак насильницької смерті на тілі покійного не виявили.
28 лютого екс-регіонал Михайло Чечетов викинувся з вікна власної квартир на 17 поверсі.
Він залишив передсмертну записку: "Немає ніяких моральних сил більше жити. Я йду. Думаю так буде краще для всіх. Спасибі всім за підтримку".
12 березня слідство встановило, що причиною смерті Чечетова було самогубство
20 лютого Генпрокуратура повідомила Чечетову про підозру у вчиненні злочину за ст. 364 і 366 КК (зловживання владою та службове підроблення) у зв'язку з голосуванням у Верховній Раді так званих "диктаторських законів".
21 лютого Печерський районний суд міста Києва обрав для Чечетова запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі близько 5 млн грн.
23 лютого за Чечетова внесли заставу у сумі майже 5 млн грн.
Крім того, напередодні генеральний прокурор Віктор Шокін заявив, що ГПУ має намір висунути нові обвинувачення колишньому регіоналу Чечетову.
9 березня екс-нардеп від "Партії регіонів" Станіслав Мельник застрелився у власному будинку.
Перед смертю нардеп залишив записку, де попросив у всіх вибачення.
Станіслав Мельник протягом шести років очолював СП "Донецький пивоварний завод", з 2005 року і до обрання народним депутатом обіймав посаду генерального директора ЗАТ "Люкс" у Донецьку. Також був депутатом Донецької міськради у 2002-2006 роках.
12 березня екс-голову Запорізької ОДА часів Януковича Євгена Пеклушенка знайшли мертвим. У нього на шиї виявили сліди вогнепальних поранень. МВС підтвердило, що Пеклушенко вчинив самогубство.
За інформацією міністерства, можливо причиною самогубства могло бути небажання Пеклушенка нести кримінальну відповідальність за незаконний розгін і калічення активістів Євромайдану у січні-лютому 2014 року, адже наближався день судового засідання.
20 березня молодший син екс-президента Віктор Янукович провалився в автомобілі під лід на озері Байкал. На момент трагедії перебував за кермом позашляховика, в якому крім нього було ще четверо пасажирів. Їм вдалося врятуватися і виринути на поверхню. Син колишнього президента України був пристібнутий паском безпеки, якого він не встиг позбутися.
Увечері 15 квітня екс-нардепа від "Партії регіонів" Олега Калашнікова знайшли вбитим біля власного будинку. Зі слів його родича, останнім часом Калашнікову погрожували фізичною розправою за політичні погляди, зокрема за заклик широко відзначати 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. Також йому нібито надсилали повідомлення з відповідними погрозами. МВС встановило, що Калашнікова вбили з вогнепальної зброї.
Олег Калашніков був нардепом у 2006–2007 роках. Пройшов до парламенту під № 161 списку "Партії регіонів". Увійшов до комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, став членом кількох груп з міжпарламентських зв'язків з іноземними державами.
Олег Калашніков був причетний до організації Антимайдану під час Революції гідності.