Країни G7 розповіли, за яких умов скасують санкції проти Росії

15 Квітня 2015, 20:06

Західні санкції проти Росії можуть бути скасовані тільки в тому випадку, якщо Москва виконає угоду про припинення вогню, підписану в лютому в Мінську, і поважатиме суверенітет України. Про це йдеться в спільній заяві, яку міністри закордонних справ країн G7 (США, Німеччина, Франція, Італія, Канада, Великобританія, Японія) прийняли в середу на зустрічі в німецькому Любеку.

"G7 підкреслює тісний зв'язок між повним виконанням мінських угод та міжнародними санкціями", – йдеться в документі.

Міністри привітали перші кроки України та Росії на шляху до виконання угоди про припинення вогню, відзначивши "необхідність значного і швидкого прогресу у врегулюванні решти деталей".

Вони закликали всі сторони виконувати домовленості, а також до подальшого висновку важких озброєнь. Глави зовнішньополітичних відомств також заявили, що Росія повинна скористатися своїм "значним впливом" на бойовиків.

Як повідомляє Reuters, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав виконання Росією Мінських угод умовою її повернення у розширену групу G8. Він нагадав, що саме дії Росії на Україні призвели до припинення її участі в "вісімці".

"З мого боку немає інтересу, як і, наскільки я знаю, ні в кого іншого, проводити політику стримування або навіть ізоляції Росії. Ми б дуже хотіли, щоб настали умови, за яких Росія могла б знову взяти участь у G8", – заявив Штайнмайєр.

Нагадаємо, раніше Федеріка Моґеріні також заявила, що ЄС і G7 не зацікавлені в ізоляції Росії.

Як повідомлялося, санкційний тиск на Росію розпочався в березні 2014 року у відповідь на агресивну політику щодо України і підрив міжнародної системи безпеки. Найсерйозніші санкції, що стосуються цілих секторів російської економіки, почали впроваджувати з липня.

Зокрема, 29 липня 2014 року Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.