Російські медіа намагаються переконати свою аудиторію в тому, що всі біди Росії є результатом втручання Заходу. Про це заявила під час свого виступу в комітеті з закордонних справ Палати представників США журналістка, колишній кореспондент Russia Today в США Елізабет Уол.
«На час війни в України фінансований Росією телеканал RT був
мобілізований як інструмент пропаганди. Його використовували як зброю, щоб маніпулювати людьми, щоб вони вірили в напівправду і брехню, спотворену на користь Кремля реальність. Я бачила на власні очі, як це було організовано. Коли спалахнули протести на Майдані, було зроблено все для того, щоб вони виглядали не як народне повстання, а як переворот, організований в основному
кровожерними нео-нацистами і фашистами», – заявила вона.
За словами Уолл, Russia Today і раніше використовував пропагандистські прийоми для формування антизахідних поглядів аудиторії.
«Теорії змови канал використовував разом з гостями з точками зору, які варіюювалися від нетрадиційних до
ненормальних», – додала журналістка, зазначивши, що атмосфера на каналі була сформована таким чином, що «ненависть до Америки винагороджувалася», в той час як правда була неважливою.
«Тим часом під час кожної акції протесту чи демонстрації в Росії, напружених відносин з якоюсь іншою країною, будь-яких економічних проблем російські ЗМІ намагаються переконати світ, наскільки це можливо, що ці біди є результатом втручання Заходу. Параноя доходить до того, що західні ЗМІ начебто є не тільки співучасниками, але відіграють важливу роль в
забезпеченні переваги Заходу», – резюмувала Уолл.
Як відомо, 15 квітня в комітеті з закордонних справ Палати представників США проходили слухання на тему «Протидія російській інформаційній зброї». У заході беруть участь відомий публіцист, старший науковий співробітник Інституту Legatum Пітер Померанцев, старший експерт з питань суспільної дипломатії фонду The Heritage Foundation Хеллі Дейл та журналістка, колишній кореспондент Russia Today в США Елізабет Уол.
Читайте також: Російські «інтернет-тролі» працюють по 12 годин та отримують 45 тисяч рублів на місяць – The Guardian