Метою російських ЗМІ є не переконати в тому, що РФ «має рацію», а дезорганізувати і деморалізувати Захід. Про це заявив під час свого виступу в комітеті з закордонних справ Палати представників США відомий публіцист, старший науковий співробітник Інституту Legatum Пітер Померанцев.
«Це не просто «інформаційна війна» – іншими словами, це – «війна з інформацією». Якщо сама можливість отримати раціональні аргументи покрита туманом невизначеності, немає ніяких підстав для обговорення», – зазначив Померанцев.
За його словами, дезінформацій на кампанія, яку провадять російські ЗМІ спрямована не на те, щоб показати Росію кращою, ніж вона є.
«Їх мета полягає не в тому, щоб переконати, що Росія «має рацію». Їх мета – дезорганізувати і деморалізувати Захід», – йдеться в заяві.
Померанцев наголосив, що російські медіа фактично приділяють дуже мало уваги власне Росії – натомість вони намагаються дискредитувати Захід.
«Російська пропаганда намагається переконати світ в тому, що гарантії США щодо колективної безпеки є абсолютно порожніми», – додав він.
«Демократії особливо погано оснащені для такого роду війни. При
всій його військовій могутності, НАТО не може боротися з інформаційною війною», – наголосив публіцист.
Разом з тим Померанцев зазначив, що є кілька методів, які допоможуть подолати російську дезінформацію. Зокрема, це захист інформаційного простору від шейків, поширюваних російськими медіа, сприяння медіа грамотності суспільства, антикорупційні мережі, підтримка якісної журналістики в Центральній і Східній Європі, підтримка незалежних російських ЗМІ та допомога росіянам з альтернативним баченням своєї країни.
Як відомо, 15 квітня в комітеті з закордонних справ Палати представників США проходять слухання на тему «Протидія російській інформаційній зброї». У заході беруть участь відомий публіцист, старший науковий співробітник Інституту Legatum Пітер Померанцев, старший експерт з питань суспільної дипломатії фонду The Heritage Foundation Хеллі Дейл та журналістка, колишній кореспондент Russia Today в США Елізабет Уол.
Читайте також: Російські «інтернет-тролі» працюють по 12 годин та отримують 45 тисяч рублів на місяць – The Guardian