Народні депутати з другої спроби підтримали протокольне доручення голови Верховної ради України Володимира Гройсмана про створення робочої групи з розслідування корупції у державному секторі. За відповідне рішення проголосували 228 нардепів при 226 мінімально необхідних.
З метою перевірки оприлюднених у ЗМІ фактів можливих зловживань у державному секторі економіки, відповідно до даних Держфінінспекції, а також на інших державних підприємствах, доручили комітету з питань запобігання і протидії корупції та комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності невідкладно утворити у складі представників цих комітетів спільну депутатську робочу групу для перевірки оприлюднених Держфінінспекцією повідомлень про фінансові порушення, а також для перевірки інших фактів зловживань у державному секторі економіки.
Депутатській робочій групі поставили завдання узагальнити результати розгляду на спільному засіданні комітетів питань про результати перевірок, проведених в Дерфінінспекції, інших фактів зловживань у держсекторі економіки, а також стан надання правової оцінки цим фактам відповідними правоохоронними органами, а також забезпечити всебічний розгляд цих питань. Висновки і пропозиції за результатами перевірки щодо цих порушень мають з'явитися у письмовому звіті, відповідно до вимог регламенту Верховної Ради України.
У разі наявності відповідних узгоджених рішень комітету з питань запобігання і протидії корупції та комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності подати їх на розгляд Верховної Ради необхідно до 7 травня 2015 р.
Згідно з дорученням, Генеральному прокурору України треба прозвітувати перед Верховною Радою про стан розслідування оприлюднив фактів та інших фактів зловживань у державному секторі до 7 травня.
Як відомо, Раді рекомендували створити ТСК для розслідування корупції в Кабміні.
Нагадаємо, 11 березня Кабмін усунув керівника Держфінінспекції Миколу Гордієнка.
Після цього відсторонений голова Держфінінспекції заявив у парламенті про корупційні схеми в уряді Арсенія Яценюка, зокрема, йдеться про можливе приховування порушень у процесі приватизації Укртелекому.