П'ять найбільших власників облігацій України, які надали країні 10 млрд дол. в борг, в даний час розробляють план реструктуризації, який не передбачає скорочення боргу. Про це повідомляє Bloomberg.
У той же час уряд України намагається змінити умови надання кредитів країні. Комітет реструктуризації боргу пропонує інший варіант вирішення проблеми і розробляє план, який дозволить "забезпечити Україну необхідною фінансовою ліквідністю". Україні необхідно досягти угоди з кредиторами до кінця травня, щоб отримати наступний транш від МВФ.
"Звичайно, кредитори будуть намагатися досягти угоди з урядом України без істотного зниження самого боргу, але насправді навряд чи це у них вийде. Зовнішній борг України по відношенню до ВВП і так вже зашкалює, а економічні показники падають", – повідомив глава департаменту ринків компанії Rogge Global Partners PLC Майкл Ганске.
Нагадаємо, 11 березня рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну програму фінансової допомоги Україні в розмірі 17,5 млрд дол. Одна з ключових умов МВФ для надання кредиту – підвищення тарифів на газ і тепло для населення до ринкового рівня.
18 березня Україна почала переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу, в результаті яких планується отримати 15,3 млрд дол, що є однією з умов отримання від МВФ та інших донорів більш великомасштабного пакету фінансування в розмірі 40 млрд дол. Росія є власником єврооблігацій на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в цьому році.
Відзначимо, 4 квітня уряд затвердив перелік боргових зобов'язань для здійснення реструктуризації.