За останній рік відбулися деякі зрушення у напрямку децентралізації влади. Про це у коментарі Тиждень.uа повідомив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.
За його словами, змінилося бюджетне законодавство.
"Місцеве самоврядування отримало більше бюджетних ресурсів (хоча не усі органи місцевого самоврядування з цим згодні). Відбулась заміна: ті податкові ресурси, які легко адмініструються, скоротилися, а ті, які важко – збільшилися. Тому суттєву фінансову добавку матимуть ті об’єкти, які зуміють зібрати ці кошти і ті, які об’єднаються. Насамперед, сільські громади", – зазначив Коліушко.
Експерт зазначає, що другий крок, який зроблено – це можливість об’єднання таких громад і закон «Про державну регіональну політику». Решта реформ перебувають у стадії обговорення, але ніяких практичних дій наразі не відбувається.
«Закони прийняті і набули чинності, і зараз можуть впроваджуватися. Але це не реформи, а, скажімо, «лакування». Реформа мала б початися з внесення змін до Конституції, після чого можна було б перейти до пакету законів про місцеве самоврядування. Система розподілу повноважень та фінансів має бути децентралізована, на відміну від теперішньої централізованої, але поки що цього немає», – додав Коліушко.
Нагадаємо, 6 квітня голова ВРУ Володимир Гройсман заявив, що зміни до Конституції щодо децентралізації мають бути внесені до жовтня.