Мирний перебіг президентських виборів у Нігерії є неабияким досягненням для цієї країни і для континенту загалом. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
Нового лідера Нігерії – колишнього військового диктатора Муххамада Бухарі – автори публікації називають «меншим злом», адже його суперник і водночас попередник Гудлак Джонатан є представником Народно-демократичної партії (НДП), яка керує країною з в 1999 року.
«Джонатан намагався поліпшити сільське господарство і забезпечити країну електроенергією, але виявився нездатним відновити велику частину жахливо застарілої інфраструктури Нігерії. Крім того, він не бажав боротися з корупцією – найбільшою проблемою країни і причиною хаосу. Коли уповноважений губернатор центрального банку поскаржився на крадіжку $ 20 млрд, Джонатан звільнив його. Нігерія є найбільшим виробником нафти на континенті, але більшість її населення, яке перевищує 170 мільйонів, живе менше ніж на $ 2 в день», – пише The Economist.
Видання зазначає, що завдяки стійкості і життєздатності простих нігерійців, економіка країни зростає. Причому це відбувається всупереч уряду, а не завдяки йому. Разом з тим падіння цін на нафту зробить країну ще біднішою.
«Ніхто не може бути впевненим в тому, що 72-річний Бухарі зможе змінити ситуацію хоч трохи. Його правління країною 32 років тому загалом було трохи кращим, ніж період президентства Джонатана», – йдеться в публікації.
Разом з тим автори статті наголошують, що ситуація з правами людини в той час була дійсно жахливою: Бухарі заарештовував критиків свого режиму, змусив мовчати пресу, політичні мітинги були заборонені, а тисячі людей страчували через за не надто важкі злочини. Економічна політика військового диктатора також була грубою й неефективною – вона включала регуляцію цін та заборону на «непотрібний» імпорт. Крім того, з країни виселили 700 тисяч іммігрантів, сподіваючись таким чином збільшити кількість робочих місць для нігерійців.
«Тим не менш, є підстави сподіватися, що він (Бухарі – ред.) зробив висновки з минулих помилок», – пише The Economist, додавши, що новий президент, як мусульманин і колишній солдат, має більше шансів на відновлення морального духу армії Нігерії, і вона зрештою зможе перемогти злочинну організацію Боко Харам, яка орудує в країні. Крім того, Бухарі має репутацію аскета та чесної людини, що важливо для початку процесу викорінення корупції.
Разом з тим видання наголошує, що мирний перебіг виборів є неабияким досягненням для цієї країни і для континенту загалом.
«Великодушне визнання Джонатаном перемоги Бухарі буде приголомшливим стимулом для демократів всього континенту. Залишається молитися та сподіватися, що Бухарі їх не підведе», – резюмує The Economist.
Читайте також: Християноцид: Нігерію роздирає конфлікт між мусульманами та християнами