Кількість людей, які шукають притулку в найбагатших країнах світу, у 2014 році досягнула найвищого рівня за останні 20 років. Про це пише видання The Economist, посилаючись на дані ООН.
Зокрема у статті зазначають, що у 2014 році кількість заявок біженців щодо притулку в благополучних країнах сягнула 866 тисяч, що на 45% більше, ніж за рік до того. При цьому дві третини запитів стосувалися країн Євросоюзу. Серед найбільш популярних серед біженців країн видання називає Німеччину, США, Туреччину, Швецію, Італію та Францію. Трохи меншим «попитом» користуються Угорщина, Австрія, Британія та Нідерланди.
Разом з тим у статті повідомляють, що найбільше біженців походять з Сирії, Іраку та Афганістану, Сербії та Косова. За ними йдуть Еритрея, Пакистан, Китай, Нігерія, Іран та Сомалі.
«Останній раз таку кількість прохачів притулку в багатих країнах зафіксували з початком конфлікту у Боснії і Герцеговині в 1992 році. Причини не дивні. Джихадисти в Сирії та Іраку змусили переселитися мільйони людей (але лише незначна їх частка дісталася Європи). Порушення прав людини в Еритреї породжує потоки біженців через Судан до Лівії, а потім морем до Європи. Розчарування і економічна стагнація на Балканах змушує тисячі громадян переселятися на північ», – пише The Economist.
Видання зазначає, що будь-який локальний конфлікт збільшує кількість біженців, і Україна в цій ситуації не стала винятком.
«Кількість українців, які шукають притулку, стрибнула з 1400 в 2013 році до 15 700 в 2014-му», – стверджують у статті.
Читайте також: Українці масово просять притулку на Заході