Активіст: Рік тому потрібно було показувати, що Харків – це Україна, зараз – ні.

23 Березня 2015, 17:46

Харківська влада категорично проти маршів і маніфестацій, місцеві активісти вважають, що у такому разі відсутність їхніх демонстрацій компенсують проросійські сили.Таку думку в інтерв'ю Тиждень.ua висловив координатор Євромайдану Харкова Володимир Чистилін.

За його словами, масові акції в Харкові повинні трансформуватися, але забороняти їх немає сенсу.

"Масові акції в місті завжди небезпечні. Міська влада намагається їх заборонити. І обласна теж. Масові акції для них – додатковий головний біль. Навіть при презентації нашого фільму («Герої не вмирають» – Ред.) були посилені заходи безпеки. Ми подали заявку в облуправління міліції. За годину до показу прийшли вибухотехніки з собаками, перевірили кінозал, потім прийшла міліція, потім прийшли добровольчі батальйони, потім прийшла Самооборона, потім «Правий сектор». Обшукували кожну людину. Ось так зараз відбувається кінопоказ у Харкові. Ми перестрахувалися, тому що були випадки, коли в цей кінотеатр кидали «коктейлі Молотова», – підкреслив Чистилін.

Він обурюється, що рік тому влада цікавилася волевиявленням харків'ян, а сьогодні їх ніхто не запитує.

"Багато людей, особливо після трагедії 22 лютого, задумалися. Вони не злякалися, ні. На акції як виходили, так і виходитимуть. Інша справа, що форми протестів повинні трансформуватися. Ми говорили з нинішнім головою ОДА (Ігорем Райніном – Ред.) сам на сам. Він сказав, що категорично проти маршів і маніфестацій. Рік тому потрібно було показувати, що Харків – це Україна. Зараз – ні", – підкреслює він і додає, що мовчати не можна.

"Це проблема безпеки.  Але люди пам'ятають, що трапилося в Донецьку. Після перших жертв масові акції припинилися. І все закінчилося зеленими чоловічками. Якщо в Харкові не організовувати акцій, то ця ніша буде заповнюватися проросійськими силами. Тими ж комуністами", – зауважує активіст.

Він говорить, що харківські активісти постійно співпрацюють з правоохоронцями, створений навіть Громадський штаб оборони Харківської області. 

"Ми розуміємо, що якби хотіли – нас би скрутили, посадили в автозаки і повезли. З нами обласна влада намагається вести діалог. Ми готові спілкуватися з міською владою. У нас постійні зустрічі, обговорення. Ми розуміємо, що головна проблема – це війна, яка може в будь-який момент дійти до нас. Ми готові сприяти владі в питаннях безпеки, блок-постів, мобілізації. І йти на поступки", – підкреслює він.

Щодо ідей Євромайдану активіст зазначає, що  в місті нічого, по суті, за рік не змінилося, з'явилося відчуття, що люди програли.

"Євромайдан в Харкові завжди чітко займав позицію. Ми ставили завдання зміни системи. Люди виходили не проти Януковича. Багато виходили за зміну системи влади. Зараз Євромайдан не зручний і міській владі, і новій обласній владі Порошенка. Ми хочемо реформ, ми хочемо люстрації, яка не відбувається. І судді, і податкова, і міліція – всі залишилися на своїх місцях. Той же мер, ті ж методи. Відчуття, що ми перемогли, відсутнє", – зауважив Чистилін.

Коментуючи справу із побиттям активістів Євромайдану, він зазначив, що ця тема давно уже не на слуху.

"Відчуття, що все спустили на гальмах. Та й тема ця не на часі. У Харкові про це не говорять. Постійно відбуваються якісь гучні події. Ось, 22 лютого в Харкові вперше був великий теракт. У нас багато переселенців, до нас везуть поранених. І ті події просто перестали бути на слуху", – прокоментував координатор Євромайдану Харкова.

Повний текст інтерв'ю читайте тут: Координатор Євромайдану Харкова: близько 10% харків’ян хочуть у «ХНР».