Останнім часом участь США в житті України помітно активізувалася через поглиблення російсько-української кризи. Таку думку в інтерв’ю Тиждень.ua висловив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.
«Частково підхід Вашингтона відображає реалії у Києві. У 2010-му, коли президентом став Віктор Янукович, він фактично заморозив ідею поглиблення відносин України з НАТО, вибравши натомість поглиблення зв’язків з ЄС. В адміністрації Обами це розглядали як логічний варіант розширення відносин України з Європою. І ще – оскільки США не належить до ЄС, у фарватері тої політики вони не були. Але за останній рік ми бачимо серйозну активізацію участі США по мірі поглиблення російсько-української кризи», – зазначив він.
Щодо передачі лідерства Німеччині в діалозі з Росією, Пайфер вважає, що Меркель стійко обстоює принцип непорушності кордонів і не погодиться на пом’якшення санкцій до повного виконання мінських домовленостей.
За його словами, єдність ЄС у питанні санкцій – заслуга канцлера Німеччини, Меркель виявилася готовою до ролі лідера у цій кризі.
Однак, на думку Пайфера, між позицією Меркель та США є певні тактичні розбіжності.
«США все ж варто розглядати можливість надання захисного озброєння Україні. Президент Обама закрив це питання, доки не побачить, як виконуватиметься Мінськ-2. Якщо ж перемир’я порушать сепаратисти чи Росія, на Білий дім тут буде серйозний тиск на користь надання зброї Україні. Якщо за зрив Мінська-2 будуть відповідальні росіяни, не думаю, що німці опиратимуться озброєнню України з боку США», – зазначив політик.
Повний текст інтерв'ю читайте тут.