Угорська опозиція назвала «найбільшою корупційною справою в історії країни» угоду щодо добудови атомної електростанції у Пакші, укладену між прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном та російським президентом Владіміром Путіним. Про це повідомило видання Dailynews Hungary.
Як відомо, Росія надає Угорщині кредит в $10 млрд для добудови двох атомних реакторів на АЕС, розташованій в угорському місті Пакш, за умови, що підрядниками на будівництві будуть в основному російські компанії, зокрема, постачальником ядерних стрижнів буде Росатом. Крім того, на вимогу російської сторони, деякі пункти домовленостей будуть закритими від доступу громадськості.
Згідно з повідомленням, 3 березня угорський парламент затвердив деякі зміни до угоди, засекретивши контракти стосовно реконструкції АЕС не на 15 років, як це передбачалося раніше, а до 30. Відповідне рішення підтримали 130 парламентарів, в той час як проти проголосували 62 члени парламенту.
У заяві опозиційної Соціалістичної партії значиться, що керівна партія «Фідеш» діяла як злочинна організація при затвердженні «закону, який уможливив найбільшу корупційну схему в угорській історії». За оцінками соціалістів, це дозволить посадовцям привласнити близько 400-500 мільйонів форинтів. Члени партії також назвали «Фідеш» найбільш корумпованим партійним об’єднанням в історії країни.
Лідер опозиційної Демократичної коаліції Ласло Варію заявив, що наступний уряд повинен буде переглянути домовленості, що стосуються Пакшу, адже незрозуміло, з якого моменту відраховуватимуть 30 років – з часу закінчення будівництва, чи виконання договорів. Політик наголосив, що в реальності може йти мова про період «від 60 до 100 років», тож російський кредит становить серйозні ризики для Угорщини.
Варію наголосив, що уряд «намагався легалізувати гігантські розкрадання та уникнути правосудд» шляхом голосування у вівторок за класифікацією протягом 30 років. Його колега Тімеа Шабо заявила, що прем'єр-міністру Орбану і партії «Фідеш» «не уникнути в’язниці». Вона додала, що засекречення суперечить Конституції, закону про доступ до інформації щодо екологічної ситуації, а також Орхуській конвенції щодо участі громадськості.
Читайте також: Росія готова інвестувати мільярди, щоб купити лояльність угорців