Під час кризи в Україні Росія посилила шпигунську діяльність в країнах Європи. Про це заявив президент Федерального відомства Німеччини з охорони Конституції (BfV) Ханс-Георг Маассен на Європейській конференції поліції в Берліні.
За його словами, російські спецслужби в Європі використовують тактику КГБ. Крім шпигунства вона включає в себе цільову дезінформацію, вплив на прийняття рішень і підтримку екстремістських груп з метою дестабілізації держави.
Маассен зазначив, що найбільше страждають від цього сусіди Росії – країни Східної Європи.
Федеральне відомство з охорони Конституції по суті є національним агентством Німеччини з питань внутрішньої безпеки і розвідки.
За словами голови відомства, протягом багатьох років Росія сприймала Німеччину та інші європейські держави як мішені для шпигунства. Але в контексті України її діяльність стала більш очевидною, зокрема, у зв'язку з підготовкою рішень Заходу щодо кризи. Разом з тим Маассен наголосив, що відчуження між Росією і Заходом загрожує ситуації в галузі безпеки Німеччини і Європи загалом. Він зазначив, що через численні конфлікти і загрози у світі співпраця насправді необхідна.
«Це (відсутність співпраці – ред.) робить боротьбу проти ісламського екстремізму і тероризму більш складною, в той час, коли нам це необхідно», – заявив Маассен, додавши, що в довгостроковій перспективі загроза ісламістських терактів в Німеччині залишатиметься високою.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що в Німеччині розкрили шпигунські схеми Росії. Центром шпигунства є посольство РФ в Берліні.
Крым того, Німеччина оголосила персоною нон-грата російського дипломата, що працював у генконсульстві в Бонні.