У Криму зафксовано численні порушення прав і свобод людини після анексії півострова Росією. Про це йдеться у річному звіті Amnesty International «Права людини. Факти та цифри» за 2014 рік.
"Після анексії Криму Росією в березні на території були застосовані обмежувальні закони для придушення прав на свободу зібрань, об’єднань і вираження думок. Організації громадянського суспільства були фактично закриті через невідповідність російським юридичним вимогам. Місцевих жителів оголошено російськими громадянами. Ті, хто забажав зберегти громадянство України, були зобов’язані повідомляти про це владу. Самопроголошені воєнізовані сили «самооборони» безкарно здійснювали численні грубі порушення, у тому числі вони причетні до насильницьких зникнень", – йдеться у тексті.
У звіті також наголошено на фактах викрадень проукраїнських активістів на півострові, зокрема Олександри Рязанцевої, Катерини Бутко, а також режисера Олега Сенцова.
Окремо зазначили утиски кримських татар на півострові.
"Починаючи з березня, зафіксовані випадки викрадення та побиття кримських татар, які самопроголошена влада не розслідувала. 3 березня Решата Аметова, кримського татарина, повели в невідомому напрямку троє чоловіків із сил «самооборони» після того, як він стояв в одиночному протесті перед будівлею Ради міністрів Криму в столиці регіону Сімферополі. Його тіло було знайдено майже два тижні потому зі слідами тортур. Особи викрадачів невстановлені. Самопроголошене керівництво розпочало кампанію про закриття Меджлісу, органу, що обирається кримськотатарським зібранням (Курултаєм), і визнається українською владою як представницький орган татарської громади. Мустафі Джемілєву, ветерану-правозахиснику і засновнику Меджлісу, був заборонений в’їзд до Криму", – додали у повідомленні.
За час окупації кримським татарам дозволили провести лише один мітинг.
Як повідомлялося, за інформацією Amnesty International, за катування активістів Євромайдану засудили лише двох осіб, а на окупованих територіях України поширені випадки викрадень людей.