Тиждень.ua веде хроніку подій та буде оновлювати її з появою нової інформації.
24 травня формування “ДНР” відкрили вогонь по позиціях українських силовиків з різних видів стрілецькоїї зброї у Широкиному, зокрема, з мінометів 82 мм і САУ 122 мм.
У бою загинув боєць батальйону “Донбас”, ще двох поранено. Загиблого бійця звали Іванов Дмитро Миколайович (позивний “Рятівник”), першого пораненого – Боднарчук Вадим Валентинович (позивний “Скай), позивний другого пораненого – “Окунь”.
23 травня Широкине потрапило під вогонь 82 мм міномету, попри домовленості.
21 травня терористи випустили по позиціях азовців декілька десятків мін 120 калібру, вщент зруйнували ряд будівель в селищі на передній лінії оборони. З настанням темряви почали стріляти з гаубиць. Поранили одного бійця.
У ніч на 20 травня в Широкиному понад три години тривав бій, ворог задіяв 152 мм САУ, поранили двох “азовців”.
19 травня увечері відбувся щільний обстріл українських позицій з мінометів, танків, ствольної артилерії.
18 травня бойовики відкрили вогонь з АГС та крупнокаліберних кулеметів по позиціях полку «Азов», внаслідок чого було поранено двох бійців.
15 травня у Широкиному терористи обстрілювали сили АТО зі снайперських гвинтівок. Згодом бандити використовували артилерію, міномети заборонених калібрів, гранатомети та стрілецьку зброю.
10 травня під час ранкового обстрілу села Широкине поранили одного бійця полку «Азов». До вечора Бойовики «ДНР» обстріляли позиції сил АТО в Широкиному 14 разів із 120-мм мінометів та усіх видів стрілецької зброї. Увечері стало відомо ще про одного пораненого “азовця”.
8 травня бойовики з АГСів, мінометів і великокаліберних кулеметів щонайменше тричі обстріляли Широкине.
5 травня терористи обстріляли позиції сил АТО поблизу Широкиного з танку та 122-мм мінометів. Також у селищі понад 12 годин тривав бій. Бойовики використовували САУ, а також 120-мм і 150-мм гранатомети. У результаті обстрілу був поранений боєць батальйону Нацгвардії “Донбас”.
3 травня під час бою з терористами в Широкиному загинув боєць батальйону Нацгвардії “Донбас” волинянин Іван Сотник. Ще один військовий отримав поранення, йому надали медичну допомогу. Увечері стало відомо, що противник вів вогонь із артилерії калібру 152, 122 та 120 мм. Увечері прес-служб сектору “М” повідомила, що селище за день обстрілювали дев’ять разів, бойовики використовували всю можливу техніку, крім «Градів», у тому числі й танки. Поранили ще одного бійця “Донбасу” з позивним “Унтер”.
2 травня у Широкиному з ранку до 18:00 тривав бій, терористи серйозно поранили бійця батальйону “Донбас” з позивним “Чекіст”. Куля ворожого снайпера потрапила в голову, яка була захищена каскою. Під час обстрілу супротивник використовував пістолет, кулемет, автомат та гранатомети різних модифікацій.
У ніч на 1 травня бойовики відкрили вогонь по підконтрольній українським військовим частині Широкиного на Донеччині. Обстріл вівся з мінометів та автоматичних гранатометів. Троє бійців отримали легкі поранення.
Рекомендуємо для перегляду: Широкине — епіцентр бойових дій
30 квітня повідомили, що за попередню ніч позиції сил АТО в Широкиному обстріляли п’ять разів. Два з них – з гранатометів калібрів 82 і 120 мм. Три рази вогонь відкривався з стрілецького озброєння.
29 квітня в селищі відбувся бій. Бойовики обстрілювали позиції військовослужбовців із СПГ, автоматичних гранатометів, крупнокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
28 квітня в Широкиному відбулося п’ять обстрілів сил АТО з 152-міліметрової артилерії.
26 квітня бойовики обстріляли бійців полку «Азов» та «Донбас» у Широкиному з гаубиць.
25 квітня внаслідок обстрілу бойовиками Широкиного отримали поранення двоє українських військових. Один військовослужбовець втратив багато крові, і довезти до лікарні його не встигли. Терористи застосували заборонені великокаліберні міномети і САУ. Пізніше в штабі уточнили, що обстріл вівся з гармати Д-30 122-мм калібру.
У ніч на 23 квітня терористи обстріляли Широкине із мінометів, танків, самохідної артилерійської установки калібру 122 міліметри, зенітної установки, а також автоматичних гранатометів і стрілецької зброї.
22 квітня у Широкиному бойовики обстріляли журналістів телеканалу “ВВС”. Вони були на другому поверсі будівлі, куди влучив снаряд, що не розірвався. Журналісти задокументували подію і отримали беззаперечний доказ того, що позиції батальйону “Донбас” були обстріляні з важкого озброєння терористів.
21 квітня вранці терористи стріляли по українських позиціях зі 120-мм та 82-мм мінометів.
Увечері, щойно місія ОБСЄ покинула Широкине, терористи відкрили вогонь із мінометів по позиціях українських військових. Міни терористів потрапляли переважно в житлові будинки. Внаслідок боїв терористи понесли втрати, мінімум троє вбитими та двоє пораненими. У ході дводенних боїв легке поранення отримав один боєць полку “Азов”.
20 квітня терористи відвели артилерію з Широкиного після прибуття туди ОБСЄ, але продовжували снайперські обстріли українських позицій. Увечері бойовики відкрили вогонь із 120-мм мінометів. український боєць отримав поранення. У ніч на 21 квітня терористи двічі відкривали вогонь із танків.
18 квітня у Широкиному відбувся бій. Терористи атакували позиції полку “Азов” з АГС, 120-мм мінометів, крупнокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Полк “Азов” повідомив про втрати з боку бойовиків. Серед українських військових були поранені. Також цього дня тут загинув грузинський доброволець полку “Азов” Георгій Джанелідзе.
16 квітня бойовики двічі обстріляли Широкине з САУ калібром 152-мм, зі 120-мм міномети – двічі. Також застосовували гранатомети і стрілецьке озброєння.
12 квітня увечері Широкине обстріляли зі стрілецького озброєння і мінометів. Поранили двох українських бійців.
11 квітня увечері після відносного затишшя поблизу Широкиного пролунав танковий постріл. Також у Широкиному та Бердянському відбулася перестрілка з застосуванням стрілецької та кулеметної зброї. Надвечір у цьому ж районі відбувся бій із застосуванням мінометів та артилерії.
9 квітня терористи атакували українські позиції в Широкиному. Сили АТО завдали удару у відповідь і знищили казарму бойовиків.
Пізніше, коли СММ ОБСЄ покинула лінію розмежування, противник активізувався і здійснив чотири обстріли позицій сил АТО, зокрема, в Широкиному – два обстріли, в Павлополі – два обстріл, Черненко – Гнутове – один обстріл. При обстрілі противник один раз застосував заборонену до використання артилерію, два рази – міномети, один раз – стрілецьке озброєння, також були зафіксовані постріли з танка. Постраждалих в результаті обстрілу не було.
8 квітня Широкине обстріляли зі стрілецького озброєння, Чермалик – двічі з 82-міліметрового міномета і ПТКР, Миколаївку – один раз із 82-міліметрового міномета.
7 квітня бойовики “ДНР” відкрили попереджувальний вогонь по патрулю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на саморобному КПП на північ від Широкиного. Після обшуку місію пропустили. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.
6 квітня вранці Широкине обстріляли зі стрілецької зброї, військові повідомили про активізацію противника.
5 квітня та у ніч на 6 квітня по українських позиціях у Широкиному відкривали вогонь із 120-мм мінометів.
3 квітня терористи відкрили гранатометний вогонь по українських позиціях, згодом застосували 82-мм міномет.
2 квітня бойовик здійснили шість обстрілів позицій сил АТО в Широкиному. Вдень застосовували 82-мм міномети, увечері зафіксували чотири обстріли з гранатометів.
1 квітня терористи обстріляли позиції полку «Азов» у Широкиному з АГСів. Отримавши відповідь з автоматичного гранатомета, ворог вступив у контактний бій з використанням стрілецької зброї. Бій тривав більше години. Зазнавши втрат, терористи обстріляли позиції полку “Азов” з 120-мм мінометів і відступили. Внаслідок зіткнення щонайменше двох терористів убили, втрат серед “азовців не було”.
31 березня терористи обстріляли Широкине зі 120-мм мінометів, стрілецької зброї, гранатометів, танка і 82-мм мінометів. Пізніше цього дня бойовики поновили обстріли зі 120-міліметрових мінометів, “Фаготів” та СПГ. Крім Широкиного, із САУ обстріляли Бердянське і Сопине, двоє бійців “Азову” отримали поранення.
Увечері цього дня бійці батальйону “Азов” відбили атаку бойовиків на Широкине.
30 березня уночі терористи завдали трьох вогневих ударів по позиціях українських військовослужбовців поблизу Маріуполя.
29 березня о 17:40 бойовики відкрили вогонь по позиціях українських військових в районі Широкиного, о 22:10 з гранатометів і о 22:20 з мінометів бандформування продовжили обстріл селища.
28 березня о 14.40 і 16.20 по селищу Широкине бойовики стріляли з гранатометів і стрілецької зброї. Загалом за день бойовики тричі використовували 120-мм міномети проти українських військ у районі Широкиного, що заборонено мінськими угодами.
27 березня під час обстрілу Широкиного загинув мирний мешканець, попередня причина смерті – осколкове поранення. З 22.55 26 березня і майже до першої години ночі 27 березня противник завдавав удари по Широкиному. У селищі вдень тривав бій. Близько 17:00 у Широкиному понад годину вели бій із застосуванням стрілецької та мінометної зброї.
За інформацією сектору “М”, близько 15:00 бойовики обстріляли машину місії ОБСЄ, вони застосували стрілецьку зброю, гранатомети й міномети. Постраждалих у результаті обстрілу не було. Проте в ОБСЄ заперечили факт обстрілу машини СММ під Широкиним.
У звіті прес-служби полку «Азов» про бої в Широкиному зазначалося, що бойовики відкривають вогонь по українських силах напередодні візитів СММ, внаслідок чого спостерігачі зазначають вогонь українських сил, який насправді є вогнем у відповідь.
Як відомо, 27 березня спостерігачі здійснили візит до командного центру бойовиків у Широкиному.
26 березня у Широкиному знищили танк і штаб терористів. Місії ОБСЄ вдалося потрапити в селище з боку Маріуполя, спостерігачі зафіксували 50-60% зруйнованих будівель у зв’язку з бойовими діями.
Бойовики протягом дня 4 рази зі стрілецької зброї і гранатометів вели вогонь по цьому населеному пункту.
25 березня, за інформацією ОБСЄ, біля Широкиного дотримувалися перемир’я.
Хоча, за даними прес-центру АТО, 25 березня майже з опівночі і до 4.20 тут били 120 – міліметрові міномети.
24 березня в ОБСЄ спростували інформацію бойовиків про обстріл місії українськими військовими біля Широкиного, однак спостерігачі чули стрілянину в околицях селища.
16.25 – 20.07 відбувся мінометний обстріл позицій АТО під Широкиним, який переріс у бойове зіткнення. Атака ворога була відбита, українські позиції знаходяться на своїх місцях.
У результаті обстрілу під Широкиним один військовослужбовець ЗСУ отримав поранення.
23 березня вранці зафіксовані чотири обстріли позицій сил АТО поблизу Широкиного, бойовики продовжували обстрілювати із стрілецької зброї і мінометів, це важке озброєння 120-міліметрового калібру.
Обстріли виходили з Саханки недалеко від Широкиного. Крім цього, бойовики стріляли по позиціях сил АТО на західній околиці селища
До того ж, в ОБСЄ закликали припинити бойові дії біля Широкиного, наголосивши, що активізація бойових дій під Маріуполем є “неприйнятною”.
22 березня станом на 19.00 тривав бій, терористи обстрілювали позиції батальйону “Азов” зі стрілецької зброї та мінометів. За добу бойовики 15 раз обстріляли позиції українських військових поблизу цього населеного пункту. Зафіксований один ворожий БПЛА поблизу селища.
Близько 20 години противник невдало намагався штурмувати позиції українських військових поблизу Широкиного. Також за ніч цей населений пункт двічі був обстріляний із 120 – міліметрових мінометів та стрілецької зброї. Сили антитерористичної операції біля Маріуполя знищили танк бойовиків.
21 березня бандформування 5 разів з мінометів, протитанкових засобів і стрілецької зброї обстрілювали Широкине.
20 березня увечері в Широкиному тривав двогодинний мінометний бій. О 20:29 терористи відкрили вогонь з 82-мм мінометів та стрілецької зброї по позиціях полку особливого призначення «Азов». Азовці відкрили вогонь у відповідь. Із 82-мм міномета українським військовим вдалось подавити вогневі позиції противника.
Мінометний дуель та стрілецький бій тривали до 22:00. Серед азовців втрат немає.
19 березня вранці бойовики двічі відкривали вогонь по позиціх сил АТО в Широкиному. О 8.20 – 8.30 застосували 82-мм міномет, о 9.15-9.25 – стрілецьку зброю.
Станом на 16.30 близько години в селищі тривав бій із застосуванням стрілецької зброї. Українські підрозділи утримують позиції.
18 березня Широкине обстріляли чотири рази.
Уночі ворог двічі зі стрілецької зброї вів вогонь по цьому населеному пункту. О 15.50 – 16.02 позиції АТО в Широкиному обстріляли зі стрілецької зброї, о 16.20 – 17.09 відбувся стрілецький, снайперський та гранатометний обстріл. Постраждалих немає.
Зафіксований політ одного ворожого безпілотника у напрямі Сопіне-Широкине.
17 березня уночі відбувся один обстріл Широкиного зі стрілецької зброї. Вранці о 8:00 збройні формування “ДНР” відновили атаки в населеному пункті із застосуванням стрілецької зброї. Над селищем ішла масована аеророзвідка.
16 березня російські найманці атакували позиції сил АТО в Широкиному чотири рази. Бойовики тричі застосували стрілецьку зброю і один раз 120-мм міномети, заборонені мінськими домовленостями.
“Уночі з 15 на 16 березня з 00.47 до 01.15 знову обстрілювали Широкине зі стрілецької зброї, пізніше з 06.35 до 07.30 зі стрілецької зброї були обстріляні позиції в цьому ж населеному пункті, втрат серед військових немає”, – зазначили в штабі.
О 18:00 збройні формування “ДНР” ввели в бій міномети калібром 120 мм.
Як повідомляв прес-офіцер сектору “М” в зоні АТО Олег Сушинський, бойовики нарощували сили і зміцнювали свої позиції на підступах до Широкиного.
15 березня о о 6.15 ранку селище обстріляли з мінометів, до того ж о 17.20 по Широкиному бойовики вели вогонь зі 120-мм міномета.
14 березня бійці полку «Азов» провели два бої з терористами бандформування «Новоросія» в районі Широкиного.
«Перший (бій – ред.) тривав з 10.10 до 10.23, терористи стріляли по позиціях зайнятих бійцями «Азову» з території широкинського кладовища з АГСу та з кулемета з лісопосадки.
“Проте в обідню пору терористи зробили все, щоб наздогнати упущене, і з 13.25 почали обстріл азовських позицій з автоматичного гранатомету, 120-мм міномету, снайперський вогонь з СВД”, – відзначили на сторінці “Азову”. “Обстріл тривав майже дві години і втихомирилися бойовики лише після нашої відповіді, близько 15.20 припинили черговий спектакль під назвою «перемир’я», – інформує “Азов”. “Надвечір над Широкиним літали безпілотники. Поранений один азовець, пошкоджена рука», – зазначили в «Азові».
13 березня азовці прийняли три бої в селищі Широкине. Перший тривав з ранку приблизно з 8-ї до 10-ї години. Терористи стріляли з мінометів та завдали безуспішного удару з ПТУРа по нашому танку. Другий бій почався близько 15.00 і тривав близько години. З 16.20 і до 20.00 терористи вели масивний обстріл наших позицій з 120-мм міномету та стрілецької зброї.
«Бійця з позивним Єсенін поранено в руку з РПК, бійцю Білому осколками посікло ногу. У всіх випадках наші хлопці давали противнику відповідь і не залишали провокації непокараними. Всі наші позиції під повним контролем», – наголосили в прес-центрі “Азову”.
12 березня починаючи з 8.50 терористи обстрілювали Широкине зі стрілецької зброї та гранатометів.
О 13:59 почався мінометний обстріл Широкиного. Вогонь вівся до 15:25. Після цього періодичний обстріл вівся з застосуванням стрілецької зброї.
На 17:30 отримали поранення 3 військовослужбовців ВСУ. Як повідомляли в штабі, ситуація була під контролем.
11 березня бої в Широкиному тривають.
Бойовики використовують міномети, стріляють із танків і стрілецької зброї. Над околицями Маріуполя 12 разів за добу пролетіли ворожі безпілотники.
У Широкиному з годину працював снайпер. Противник постійно маневрує і змінює позиції. Українські сили відповідають стрілецькою зброєю та з танків. Також запобігають проникненню в тил диверсійних груп.
10 березня противник п’ять разів обстріляв Широкине.
Вранці бойовики здійснювали одиночні обстріли позицій ЗСУ в селищі Широкине, а вдень провели мінометний обстріл населеного пункту.
О 7.15 противник здійснив обстріл позицій сил АТО з стрілецького озброєння. Протягом дня було зафіксовано кілька поодиноких пострілів, що не мають відношення ані до обстрілу, ані до штурмових дій. О 15.30 розпочався мінометний обстріл позицій АТО в Широкиному. 16.26 – обстріл закінчено. Станом на 17.00 – тихо.
“У Широкиному сили АТО перебувають на попередніх позиціях. Селище ніхто не залишав, останніми днями противнику не вдалося відвоювати жодної частини української землі», – йдеться у заяві “Оборони Маріуполя”.
9 березня о 9.30 бойовики почали штурм Широкиного. Також «Оборона Маріуполя» заявила, що терористи вели обстріл 120-міліметровими мінометами, які були заборонені мінськими домовленостями.
Станом на 16.30 бої під Широкиним тривали. Використовуючи 120-мм міномети, танки, піхотні підрозділи терористи бойовими діями намагаються витіснити підрозділи АТО з селища Широкине. Українські військові знаходяться на своїх позиціях і усі атаки ворога успішно відбивають.
Бойові сутички тривали цілий день. Близько 17 годин мінометний обстріл закінчився, почали працювати снайпери. Українські військові відбили усі атаки противника. Втрати українських військових – це чотири поранених військовослужбовців.
8 березня день почався з обстрілу позицій сил АТО під Широкиним снайперами та автоматичними гарнатометами. Ці обстріли тривали цілий день. До 15 години бійці із ЗСУ підтягнули міномети та почали обстріл противника. “Нам стало дещо легше”, – повідомляє один із учасників бою з позивним “Гал”. За його словами, під час цих перестрілок з-за будівлі в центрі села вийшов танк “ДНР” і вистрелив по позиціях “Донбасу”. Розрив був із невеликим недольотом. “Гал” повідомляє, що в бій був уведений танк “Азову” і спільними зусиллями був підбитий БМП “ДНР”.
Очевидець розповів: “Під час бою ворожий танк, маневруючи під вогнем наших танків, ще раз вистрелив в сторону наших позицій і, на жаль, снаряд розірвався поблизу розміщення наших снайперів, які виглядали снайперів ворога”. Вибух відбувся в двох-п’яти метрах від Побединського Володимира Дмитровича (позивний Кріт), не залишаючи йому шансів на життя, боєць із позивним “Марсель” був контужений. Від отриманих поранень маріуполець помер. Володимиру Побединському в листопаді виповнилося 23 роки.
7 березня народний депутат Семен Семенченко повідомив про переміщення бойовиків у районі Стаханова і Широкиного. Цього ж дня у прес-центрі АТО заявили, що терористи зі стрілецької зброї, гранатометів та мінометів обстріляли Широкине.
6 березня вночі бойовики намагалися штурмувати Широкине.
4 березня “Азов” відбив чергову атаку терористів під Широкиним.
28 лютого полк «Азов» повідомив, що районі селища Широкине цілодобово працюють снайпери терористів, обстріли практично не припиняються.
25 лютого прес-служба полку «Азов» повідомила про накопичення бойовиками сил на маріупольському напрямку для взяття Широкиного.
24 лютого вночі у Широкиному знову відбувся бій, що почався о 1:45 і тривав півгодини, як повідомив прес-центр АТО.
23 лютого вночі бойовики не припиняли спроб штурму Широкиного. Опівночі російсько-терористичні війська невдало атакували українських військових. Бій тривав півгодини.
Штаб Оборони Маріуполя повідомив, що 23 ж лютого під Широкиним сили АТО знищили п’ятьох бойовиків.
Цього ж дня прес-центр АТО повідомив про мінометний обстріл бойовиками Широкиного, Лебединського та Водяного.
22 лютого зранку російсько-терористичні сили, всупереч мирним домовленостям, розпочали чергову спробу захоплення селище Широкине поблизу Маріуполя. Бій під Широкиним 22 лютого тривав майже чотири години, проте наступ ворога був відбитий.
У районі Широкиного бойовики застосували снаряди підвищеної сили ураження. За попередніми даними, це артилерійські снаряди, які розриваються у 40 метрах над землею. Після розриву площа ураження всіюється великою кількістю мікроосколків
За даними полку “Азов”, під час бою загинув один український військовий, 5 поранені.
Наступного дня штаб АТО підтвердив загибель двох військових за добу.
20 лютого від обстрілів загинув один мирний мешканець.
19 лютого, за даними прес-центру АТО, найгарячішою точкою АТО стало Широкине. Селище обстріляли за добу 13 разів.
18 лютого бойовики 9 разів обстріляли Широкине, у результаті обстрілу двох бійців поранили.
16 лютого Широкине розділили на дві частини. Захід селища Широкине контролював батальйон “Азов”, схід – бойовики, а в центрі – буферна зона.
14 лютого у Широкиному під Маріуполем з п’ятої ранку терористи розпочали наступ на позиції полку “Азов”. Бій тривав до 13.00.
За повідомленням полку «Азов», селище було практично знищене під час артилерійського бою. По селу без перерви працювали ворожі “ГРАДи” та артилерія.
Також у районі селища Широкине помітили ворожий літак, який здійснив кілька заходів вздовж берегової лінії. Цього ж дня українські військові в Широкиному знищили ворожий танк.
12 лютого, коли відбувалися «мирні переговори» у Мінську, терористи намагалися контратакувати. Українські військові відбили атаки ворогів у Широкиному. Того ж дня у боях під селищем ліквідували понад 20 терористів. Атака захлинулася. Цього дня з села були евакуйовані мирні жителі.
10 лютого у районі Широкиного сталися бої. У результаті наступу 14 військових поранили. Терористи почали накопичувати техніку.
Згодом Азов заявив про взяття Широкиного та розгортання наступу на Саханку.
4 лютого у бою під Широкиним, яке є «нейтральною зоною» з терористичними формуваннями загинули 2 українських військовослужбовців полку «Азов», ще двоє були поранені.
Читайте також: Демілітаризація Широкиного: переваги і загрози