Жодна з країн НАТО не зупинятиме іншу державу у випадку, якщо та схоче надати Україні озброєння. Про це в коментарі "Українському тижню" розповів Франсуа Ізбурґ, голова лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, засновник Женевського центру безпекової політики й модератор панелі про гібридну війну на 51-й Мюнхенській конференції з питань безпеки.
"Як нагадав у своєму виступі генсек НАТО Єнс Столтенберґ, рішення про це (про надання зброї Україні – Ред.) приймає не НАТО, воно не колективне. Передача зброї може бути рішенням національної політики. Із того, що я бачу, наприклад, у Парижі, й навіть із відповідей Анґели Меркель на конференції можна зрозуміти, що в країн насправді різняться погляди на цю ідею. Багато з них вважають її небезпечною, а натомість хочуть і далі накладати санкції. Однак ніхто не спинятиме іншої держави, яка схоче дати Україні зброю. Принаймні таке враження склалось у мене, коли я слухав виступ Меркель (на панелі конференції 6 лютого. – Ред.)", – каже експерт.
На думку Ізбурґа, Меркель не озброюватиме Київ, однак навряд чи втручатиметься в рішення інших країн надати зброю.
"Тому зрештою все зводиться до лідерства США, якщо воно існує", – додає він.
Читайте також: Дипломатичний квест
Нагадаємо, США готові посприяти виконанню умов угоди про припинення вогню, підписаної напередодні у столиці Білорусі, однак уряд країни не знімає з порядку денного засоби впливу на РФ, які обговорювали ще до зустрічі в Мінську. Це стосується, серед іншого, і заходів у сфері безпеки. Про це заявив на брифінгу представник Держдепартаменту США, відповідаючи на запитання щодо потенційної реакції Штатів у випадку недотримання умов перемир’я.
Як відомо, внаслідок переговорів чотиристоронньої контактної групи 12 лютого у Мінську була підписана нова угода про припинення вогню. Разом з тим західні лідери обережно коментують домовленості, сумніваючись в їх ефективності.
Повний текст матеріалу "Коли правила зламані" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№6).