Євросуд із прав людини відмовив у термінових заходах через голодування Савченко

14 Лютого 2015, 14:59

Європейський суд з прав людини відповів офіційною відмовою на звернення її захисників щодо застосування термінових заходів задля порятунку життя (за правилом 39 суду).

Як повідомили в прес-службі суду, таке рішення було ухвалене ще 10 лютого, але оприлюднене – тільки зараз.

В ЄСПЛ вирішили, що ситуація не має виключний характер, який потребував би ухвалення Судом з прав людини проміжного рішення.

"Вирішивши не запроваджувати відносно Савченко виключні проміжні заходи, Суд водночас запросив її припинити голодування, а також надіслав до РФ запит щодо того, якою є дійсна ситуація у цій справі", – повідомили в прес-службі.

Нагадаємо, 9 лютого захист Савченко звернувся до ЄСПЛ з проханням про застосування правила 39 – за цим правилом Страсбург може зобов’язати Росію вчинити певні дії ще до того, як в ЄСПЛ буде ухвалене рішення по суті справи.

У поясненні суду йдеться, що застосування правила 39 можливе лише у виключних випадках, коли дії держави-учасниці Ради Європи щодо одного з позивачів до ЄСПЛ можуть нанести непоправну шкоду цьому позивачеві. Добровільне голодування позивача, за практикою ЄСПЛ, не є підставою для цього, адже така особа (зокрема, Надія Савченко) сама наносить шкоду здоров’ю відмовою приймати їжу.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Як повідомлялося, Савченко голодує з 13 грудня.