Третина греків підтримує керівництво РФ – опитування

3 Лютого 2015, 14:05

Згідно з опитуваннями, 35% відсотків греків схвалюють позицію російської влади, в той час як за ЄС віддали свої голоси лише 23% опитаних. Відповідні результати соціологічних досліджень 2 лютого оприлюднив Інститут Ґеллапа — американський центр дослідження громадської думки.

За даними соціологів, негативно до керівництва РФ ставляться 35% опитаних, ще 30% респондентів вагалися з відповіддю.

Дослідники стверджують, що результати опитування відображають культурні, релігійні й економічні зв’язки Греції з Росією – одним з найбільших торговельних партнерів країни. Після заборони РФ на імпорт сільськогосподарської продукції з ЄС Греція зазнала збитків в 200 млн євро, адже 41% її експорту до Росії становить продовольство. Крім того, дається взнаки й невдоволення греків політикою ЄС.

Згідно з опитуванням, в середньому троє з чотирьох респондентів  (75% – ред.) заявляли, що стан економіки в їхній країні погіршується. Серед цієї категорії рівень підтримки Росії є вищим, ніж у середньому, і становить 37%. Крім того, 26% опитаних у цій групі схвалюють лідерство уряду Німеччини, і лише 18% – ЄС.

Лише 10% греків, які взяли участь в опитуванні, заявили, що стан економіки Греції покращується. Серед них рівень підтримки ЄС та Німеччини є дещо вищим, ніж в групі «песимістів».

Результати дослідження базуються на опитуванні, проведеному в період з 20 червня по 28 липня 2014 року. В опитуванні взяли участь 1000 греків віком від 15 років. Похибка вибірки становить ±3,5%.

«Невідомо, як новий грецький уряд буде впливати на зовнішню політику ЄС у довгостроковій перспективі. Тим не менш, зрозуміло, що Греція з її 11-ти мільйонним населенням знову опинилася в центрі уваги Європи. Цього разу не лише через свою економіку, а й через зовнішню політику», – йдеться у висновках Інституту Ґеллапа.

Нагадаємо, після виборів 25 січня до влади у Греції прийшла популістська партія СІРІЗА. Лідер партії, новий прем'єр-міністр  Алексіс Ципрас заявив, що країна відмовиться від режиму жорсткої економії, якого вимагає ЄС та висловлював симпатію РФ.

Читайте також: The Foreign Policy: Як Путін виграв вибори у Греції

читати ще