The Wall Street Jounal назвав шість кроків, які допоможуть Україні побороти російську інтервенцію

2 Лютого 2015, 13:04

Економічніі санкції у поєднанні зі значним зниженням цін на нафту болюче вразили російську економіку, однак вони не змінили позицію президента Росії Владіміра Путіна щодо до України. Про це йдеться у свіжій статті Девіда Крамера – директора з прав людини та демократії Інституту Маккейна (Вашингтон, США).

Автор статті наголошує, що Захід повинен невідкладно вжити заходів, щоб уникнути погіршення ситуації. Зокрема, Крамер пропонує шість кроків, які США, Європа та їхні союзники можуть здійснити, щоб допомогти Україні у подоланні агресії Кремля.

«Президент Обама повинен відкликати своє рішення,  яке варто розцінювати як найбільшу помилку в цій кризі: його відмову надати Україні летальну військову допомогу», – йдеться в статті.

Автор зазначає, що українцям свого часу не надали протитанкову і зенітну зброю та інші оборонні системи, яких особливо потребували військові, і це продемонструвало Путіну ліміти допомоги, яку Вашингтон готовий надати Києву.

«Якби США надали Україні таке озброєння ще кілька місяців тому, російські військові заплатили б більшу ціну за агресію і не змогли б нарощувати її зараз. Ми також повинні забезпечити допомогу в галузі розвідки, щоб українські військові могли краще підготуватися до наступної атаки», – переконаний Крамер.

«НАТО і США повинні оприлюднювати набагато більше свідчень того, що російські війська перебувають в Україні та атакують її зовні… США мають супутники та інші засоби, здатні зафіксувати докази російського вторгнення –  потрібно розшифрувати і оприлюднити їх», – наголошує автор статті, додавши, що це зруйнує аргументи російських чиновників які стверджують, що Кремль нібито непричетний до подій на Донбасі.

На думку Крамера, російський Газпром потрібно додати до списку санкцій.

«Європейці можуть вагатися, тому що вони залежать від російського газу, але США повинні рухатися вперед, навіть в односторонньому порядку», – зазначив він.

Крім того, Росію потрібно відключити від глобальної системи платежів, відомої як Swift. Це вразить російську банківську та фінансову систему.

«Російських чиновників найвищого рівня потрібно включити до списку персон нон-грата та заморозити їхні активи. Почати треба з Путіна, статки якого, за даними New York Times, оприлюдненими в квітні минулого року з посиланням на секретні матеріали ЦРУ від 2007 року, становлять десятки мільярдів», – пише Крамер.

Ті ж заходи небхідно вждити по відношенню до чинного міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу та міністра закордонних справи Сєргєя Лаврова.

«Співпраця з ним (Лавровим – ред.) немає жодного сенсу, оскільки він не говорить правди і не має жодного впливу на оточення Путіна», – переконаний автор.

За його словами, останні кроки Путіна в Україні повинні покласти край безвідповідальним розмовам про пом'якшення санкцій щодо його режиму. Незважаючи на заяви деяких членів ЄС про необхідність відновлення співпраці з РФ, канцлер Німеччини Ангела Меркель, лідери Польщі, країн Балтії та Великобританії виступили проти такого пом'якшення. І це, на думку, Крамера, є обнадійливим кроком.

«Фінансова допомога Україні є життєво важливою і про неї не треба забувати. Але більш актуально допомогти Україні захистити себе від російської військової загрози і вторгнення. Владімір Путін, можливо, поведе Росію крізь економічну скелю, але ми повинні переконатися, що він не візьме Україну з собою», – резюмував автор статті.

читати ще